Sprzątaliśmy za śmiecących

Date:

II Jesienna Akcja Sprzątania terenów wokół Jeziora Swarzędzkiego odbyła się w minioną sobotę. W akcji zorganizowanej przez swarzędzki magistrat uczestniczyli uczniowie swarzędzkich szkół, rodzice, nauczyciele, urzędnicy i mieszkańcy.

- Reklama -

W minioną sobotę nad swarzędzkim akwenem odbyła się – zorganizowana przez miejscowy magistrat – II Jesienna Akcja Sprzątania terenów wokół Jeziora Swarzędzkiego, która podobnie jak poprzednia edycja cieszyła się sporym zainteresowaniem. Na przystań przybyli tłumnie rodzice z dziećmi i uczniowie swarzędzkich szkół podstawowych, nie zabrakło także urzędników i nauczycieli. Uczestników wspólnego sprzątania rozgrzały ćwiczenia prowadzone przez instruktorkę Organic Fitness Swarzędz. Po akcji wszyscy otrzymali okolicznościowe upominki.

sprzatanie 2
FOTOUMiG

Udostępnij na

- Reklama -

Popularne

Aktualny numer

- Reklama -

Parkowanie przy hali sportowej powyżej 2h z opłatami !

Plac parkingowy znajdujący się przy budynku UMiG na terenie kompleksu sportowego przy Św. Marcina będzie bezpłatny pod warunkiem korzystania z niego nie dłużej niż 2 godziny. Za dłuższy postój auta trzeba będzie zapłacić. Ile? O tym zdecyduje wkrótce burmistrz.

Część obwodnicy Swarzędza już z asfaltem!

Trwają roboty budowlano-drogowe związane z budową I etapu obwodnicy Swarzędza. Obecnie koncentrują się one na odcinku między ul. Olszynową a Bliską w Rabowicach, gdzie pojawiła się już asfaltowa nawierzchnia. Inwestycja, realizowana wspólnie przez powiat i gminę, potrwa do października br.

Swarzędz ma kolejnych „Zasłużonych”!

Marian Przybylski, Elżbieta i Zbigniew Zawada oraz Sekcja Regionalna „Olszyna” otrzymają prestiżowy tytuł „Zasłużony dla Miasta i Gminy Swarzędz”. Podczas wtorkowej sesji Rada Miejska przegłosowała projekty uchwał w tej sprawie.

Roszady kadrowe w swarzędzkim ratuszu

Szykują się zmiany personalne na ważnych stanowiskach w swarzędzkim magistracie i jednostce mu podległej. Na zasłużoną emeryturę po ponad 17 latach pracy w ratuszu przechodzi wieloletnia sekretarz gminy Agata Kubacka oraz dyrektor Swarzędzkiego Centrum Sportu i Rekreacji Mariola Józwiak, która była szefową tej jednostki przez 19 lat.