Swarzędzkie maluchy najlepsze

Date:

- Reklama -

Sukcesem zakończyli rok najmłodsi zawodnicy Swarka Swarzędz, którzy w gwiazdkowym halowym turnieju minihokeja dzieci z klas I-II zajęli pierwsze miejsce.

W czasie emocjonujących zawodów, rozegranych 21.12 na obiektach K.S. Warta Poznań pokonali rówieśników z Poznania oraz Stęszewa i zdobyli puchar dla najlepszej drużyny turnieju.

Radość naszych maluchów była ogromna tym bardziej, że wygrane nie przyszły łatwo. Mecz eliminacyjny z Grunwaldem Poznań (1:1) oraz finałowy z UKS SP26 (1:0) były bardzo wyrównane. W czasie tych samych zawodów chłopcy z klas III-IV zajęli czwarte, najgorsze dla sportowców, miejsce, przegrywając w decydujących o wyniku meczach z faworyzowanymi drużynami Warty Poznań (0:2) oraz UKS SP26 Poznań (0:2). Tydzień wcześniej 11.12.2014 drużyny Swarka Swarzędz reprezentujące Szkołę Podstawową nr 5 w Swarzędzu wzięły udział w Halowym Turnieju Świątecznym Szkół Podstawowych zorganizowanym przez SP51 w Poznaniu. Chłopcy zaprezentowali się znakomicie i zajęli 3. miejsce, prezentując przy tym bardzo dobrą grę. Dziewczynom natomiast udało się wygrać tylko jedno spotkanie i zajęły w 5 miejsce. Natomiast w dniach 12-14.12.2014 dwie drużyny chłopców Swarka Swarzędz wystąpiły w XX Międzynarodowym Turnieju Minihokeja Gwiazdka 2014, który odbył się w Poznaniu. Młodym drużynom ze Swarzędza pomimo pełnej poświęceń walki nie udało się zająć w turnieju dobrych miejsc.

(Swarek)

Udostępnij na

- Reklama -

Popularne

Aktualny numer

- Reklama -

Swarzędz z Międzynarodowym Festiwalem Sztuki Ludowej!

Szykuje się nie lada gratka dla miłośników muzyki ludowej z różnych zakątków świata. 16 sierpnia w Swarzędzu odbędzie się bowiem 19. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ludowej, podczas którego zaprezentują się zespoły m.in. z Tajwanu, Turcji, Senegalu czy Algierii.

W sobotę rozpoczynają się Dni Swarzędza!

Wielkimi krokami zbliżają się Dni Swarzędza. Impreza rozpocznie się w sobotę, 27 czerwca na polanie przy ul. Strzeleckiej. Podczas największej imprezy plenerowej w Swarzędzu wystąpią: Dawid Kwiatkowski, Małgorzata Ostrowska, zespół Ich Troje, Mała Lady P. oraz Carla Fernandes i DJ Brooklyn Bounce. Nie zabraknie też lokalnych wykonawców, pikniku rodzinnego i pokazu laserowego.

Zderzenie osobówek na Średzkiej

19 maja doszło do groźnego zdarzenia w Zalasewie. Na skrzyżowaniu ulic Średzkiej i Staniewskiego zderzyły się dwa auta.

Ścieżką rowerową aż do Antoninka!

Szykuje się spore udogodnienie dla rowerzystów jeżdżących w kierunku Poznania. Kończąca się na wysokości ul. Świętowidzkiej przy DK92 ścieżka rowerowa zostanie przedłużona do Antoninka.