Swarzędz będzie miał oficjalną Strefę Kibica!

Date:

W Swarzędzu powstanie – z okazji Euro 2020 – oficjalna Strefa Kibica. Podobnie jak w 2018 roku mieszkańcy naszej gminy - w tym roku również - będą mogli wspólnie kibicować polskiej reprezentacji przy Scenie nad Jeziorem. Na wielkim ekranie transmitowane będą trzy mecze biało-czerwonych: 14 VI, 19 VI i 23 VI.

- Reklama -

W miniony poniedziałek burmistrz Marian Szkudlarek oficjalnie poinformował o zorganizowaniu w Swarzędzu – na czas EURO 2020 – oficjalnej Strefy Kibica. W ten sposób mieszkańcy Swarzędza będą mogli wspólnie kibicować naszej piłkarskiej reprezentacji przy Scenie nad Jeziorem (obok pływalni „Wodny Raj”). Zaplanowane mecze: 14 czerwca godz. 18:00 Polska – Słowacja, 19 czerwca godz. 21:00 Polska – Hiszpania, 23 czerwca godz. 18:00 Polska – Szwecja. Jeśli Polska wyjdzie z grupy najprawdopodobniej transmitowane będą także kolejne mecze.

Do wspólnego kibicowania będziemy mogli zasiąść przed dużym, ledowym ekranem ustawionym na scenie. Przygotowane zostanie dobre nagłośnienie, a pod wielkim namiotem Sceny nad Jeziorem krzesła dla kibiców zostaną rozstawione tak, aby zachować wymagane antycovidowymi przepisami bezpieczeństwo sanitarne – wyjaśnia Michał Klimaszewski z Ośrodka Kultury w Swarzędzu.

Udostępnij na

- Reklama -

Popularne

Aktualny numer

- Reklama -

Coraz mniej miejsc w Półmaratonie i „Dziesiątce”

Już tylko 50 dni dzieli nas od Festiwalu Biegowego, który 31 maja odbędzie się w naszym mieście. Zapisy cały czas trwają, ale wolnych miejsc systematycznie ubywa – zostało niecałe 300 w Biegu na 10 km i nieco ponad 150 w Półmaratonie.

W Swarzędzu rośnie sportowy talent!

Dorian Baumann, utalentowany 11-letni sportowiec z Garbów może pochwalić się już wieloma sukcesami. 14 marca, podczas zawodów Grand Prix w Aquathlonie w Bydgoszczy, odniósł kolejne zwycięstwo, a kilka dni później na zawodach w Poznaniu także stanął na najwyższym stopniu podium.

Sukcesy swarzędzan w Pucharze Polski!

Wspaniale zaprezentowali się podczas Pucharu Polski Kadetów i Młodzików w Taekwondo Olimpijskim sportowcy z naszej gminy. Młodzi swarzędzanie wrócili z imprezy z workiem medali i tytułów.

Swarzędzcy sportowcy ze stypendiami

25 sportowców z naszej gminy, reprezentujących różne dyscypliny otrzymało stypendia sportowe na 2026 r. Z budżetu Swarzędza przeznaczono na ten cel 93 tys. zł.