Na mieszkańców czeka dzień wypełniony inspirującymi bezpłatnymi warsztatami (ponad 20), spektaklami i atrakcjami dla każdego. – Wspólnie zatańczymy w rytmie retro, nauczymy się cyrkowych sztuczek i wyruszymy na przygodę pośród przyrodniczych i historycznych zagadek. Seniorzy z 11 klubów z regionu poznańskiego opowiedzą o swojej działalności, zainspirują wiedzą i doświadczeniem oraz przeprowadzą warsztaty – od filcowania jedwabiu, przez zielarstwo i malarstwo, aż po rzeźbę i śpiew. Dzieci zapraszamy do świata ekologicznych warsztatów i animacji, a dorosłych do świata przyrody na stoiskach nadleśnictw oraz parku narodowego. Dla wszystkich spragnionych kontaktu z naturą przygotowaliśmy warsztaty sadzenia ziół oraz przyrządzania potraw z dzikich roślin. Miłośników ruchu zapraszamy natomiast do udziału w grach i zabawach. – informują organizatorzy. Na imprezie będzie można skorzystać z zaplecza gastronomicznego, kupić coś wyjątkowego na mini kiermaszu oraz wziąć udział w grach terenowych i przedstawieniach teatralnych.
Program imprezy:
- 10.30 – otwarcie imprezy
- 10.00 – 16.00 – międzypokoleniowe warsztaty, gry i zabawy, gry terenowe, malowanie twarzy, warsztaty plastyczne, warsztaty muzyczne, warsztaty malarskie, warsztaty z makramy, warsztaty origami, warsztaty sportowe, warsztaty taneczne, warsztaty z filcowania jedwabiu, dekorowanie fotografii, tworzenie ozdobnych kartek, warsztaty z tworzenia budek lęgowych, warsztaty broszkarskie, tworzenie biżuterii z naturalnych materiałów, warsztaty z sadzenia ziół, warsztaty z haftu pałuckiego.
- 10.00-12.00 – gry i zabawy plebejskie
- 11.00-12.00 – potańcówka
- 12.00-12.45 – grupa Mozaika – interaktywny koncert muzyczno-teatralny
- 13.00-13.45 – spektakl o Lechu, Czechu i Rusie
- 14.00-15.00 – potańcówka
- 14.00-15.00 – gry i zabawy plebejskie
- 10.00-16.00 – Bartosz Prabudzki – przeprowadzenie gier integracyjnych dla dzieci, dorosłych i seniorów (boccia, kubb, krokiet ).
- 14.00-15.00 – międzypokoleniowa zabawa taneczna
- 16.00– zakończenie imprezy
Miejsce: Muzeum Przyrodniczo – Łowieckie w Uzarzewie
Termin: 14 czerwca (niedziela), godz.: 10:00 – 16:00
Bilet wstępu do muzeum oraz na imprezę: 15 zł oraz 10 zł (ulgowy) – bilety można zakupić online:
https://tobilet.pl/miedzypokoleniowy-piknik-przyrodniczy…
Dzieci do 7 lat – wstęp bezpłatny. Warsztaty również są bezpłatne.



