Koleje Wielkopolskie przewiozły już 150 milionów pasażerów!

Date:

12 lutego Dworzec Główny w Poznaniu stał się miejscem wyjątkowego wydarzenia. W samo południe rozpoczęła się konferencja prasowa z udziałem Wojciecha Jankowiaka, Wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego, poświęcona ogłoszeniu historycznego kamienia milowego – przewiezienia przez spółkę Koleje Wielkopolskie 150-milionowego pasażera.

- Reklama -

Kamień milowy w historii regionalnych przewozów

Dzisiejszy dzień to powód do ogromnej satysfakcji. 150 milionów pasażerów to nie tylko liczba – to 150 milionów codziennych historii mieszkańców Wielkopolski. To dowód zaufania do transportu publicznego i do polityki rozwoju kolei regionalnej – podkreślił podczas konferencji Wojciech Jankowiak, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego. Wicemarszałek zaznaczył, że sukces Kolei Wielkopolskich to efekt wieloletnich inwestycji samorządu województwa w nowoczesny tabor, siatkę połączeń i cyfrowe rozwiązania dla pasażerów. – Od początku stawialiśmy na jakość, punktualność i komfort podróży. Dziś widzimy, że ta strategia przynosi wymierne efekty. Koleje Wielkopolskie stały się kręgosłupem transportowym regionu – mówił.

Dwie niespodzianki dla pasażerów

Jak podkreślił Wicemarszałek, jubileusz to nie tylko podsumowanie dotychczasowych osiągnięć, ale przede wszystkim ukłon w stronę pasażerów. – Z okazji tego wyjątkowego dnia Samorząd Województwa Wielkopolskiego i Koleje Wielkopolskie przygotowały dla swoich pasażerów dwie niespodzianki. – zapowiedział. Pierwszą z nich jest 1500 voucherów, które w dniu wydarzenia wręczane były przez drużyny konduktorskie podróżnym. – Vouchery uprawniają do 15% zniżki na zakup biletów w aplikacji KW apka. Zniżka obejmuje wszystkie rodzaje biletów – zarówno jednorazowe, jak i okresowe – i może zostać wykorzystana do 31 marca 2026 roku – powiedział Marek Nitkowski, Prezes Zarządu spółki Koleje Wielkopolskie – Chcemy w ten sposób zachęcić pasażerów do korzystania z nowoczesnych, wygodnych rozwiązań cyfrowych. Drugą niespodzianką jest specjalna oferta przygotowana z myślą o feriach zimowych. – Promocja wystartowała 14 lutego i obejmuje bilety jednorazowe, których termin ważności przypada w okresie od 14 lutego do 1 marca 2026 roku włącznie – poinformował Mikołaj Grzyb, Członek Zarządu spółki Koleje Wielkopolskie.

Oferta obowiązuje przy zakupie biletów w aplikacji KW apka, a zniżka wynosi aż 50 procent.

Jest to propozycja dedykowana uczniom w czasie ferii zimowych. Chcemy zachęcić młodych podróżnych do odkrywania Wielkopolski z Kolejami Wielkopolskimi – bezpiecznie, wygodnie i w atrakcyjnej cenie – dodał Mikołaj Grzyb, Członek Zarządu spółki Koleje Wielkopolskie.

Świętowanie na peronie pierwszym

Po oficjalnej części konferencji – Wojciech Jankowiak, Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, Robert Pilarczyk, Dyrektor Departamentu Transportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego oraz Zarząd spółki Koleje Wielkopolskie udali się na peron pierwszy. Tam na podróżnych czekał udekorowany skład pociągu. Na pokładzie pasażerowie otrzymywali vouchery oraz słodki poczęstunek. 

W momencie odjazdu pociągu rozpoczął się koncert orkiestry, który zaskoczył i zachwycił podróżnych.

Wspólna podróż w przyszłość

150 milionów pasażerów to wielki sukces, ale przed nami kolejne cele. Chcemy dalej rozwijać ofertę, inwestować w nowoczesny tabor i sprawiać, by kolej była pierwszym wyborem transportowym w Wielkopolsce. To nasza wspólna podróż – i ona dopiero nabiera tempa – zaznaczył Wojciech Jankowiak.

Udostępnij na

- Reklama -

Popularne

Aktualny numer

- Reklama -

Swarzędz z coraz mniejszą liczbą mieszkańców!

25,9 tys. mieszkańców liczył Swarzędz pod koniec grudnia. To zdecydowanie mniej niż przed dekadą, kiedy liczba mieszkańców naszego miasta wynosiła ponad 30 tys. osób. Miasto - któremu ubyło w ciągu 10 lat prawie 5 tys. mieszkańców – wyludnia się kosztem sołectw, w których zamieszkuje już 49,5% mieszkańców gminy.

Projekt centrum senioralnego w ciągu półtora roku

Prawie 400 tys. zł ma kosztować projekt rozbudowy siedziby Centrum Usług Społecznych przy ul. Poznańskiej o tzw. Centrum Aktywności Seniora. Obiekt, jak już w międzyczasie informowaliśmy, będzie posiadał także miejsca doraźnego schronienia ludności.

Ferie zimowe ze zmianą autobusów!

16 lutego rozpoczynają się ferie zimowe. W związku z tym autobusy Swarzędzkiej Komunikacji nie będą realizowały kursów szkolnych.

Podatek już w drodze

Pod koniec stycznia rozpoczęła się akcja doręczania decyzji podatkowych na 2026 rok i będzie ona prowadzona przez cały luty. Przypominamy, że w tym roku wpłacimy do gminnej kasy nieco więcej z tytułu podatku od nieruchomości.