Bezrobocie w Swarzędzu w górę

Date:

Spada liczba ofert pracy dla bezrobotnych swarzędzan zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Poznaniu. W styczniu mieszkańcom naszej gminy szukającym pracy przedstawiono zaledwie 4 oferty zatrudnienia.

- Reklama -

Bezrobocie w minionym miesiącu wzrosło zarówno w Poznaniu, jak i w powiecie poznańskim. W pierwszym miesiącu nowego roku liczba bezrobotnych mieszkańców Poznania i 17 gmin powiatu poznańskiego wyniosła ponad 7,7 tys. osób, z czego 4,8 tys. to mieszkańcy stolicy Wielkopolski, a 2,8 tys. osób to mieszkańcy powiatu poznańskiego. W świetle najnowszych danych  Powiatowego Urzędu Pracy w Poznaniu, w gminie Swarzędz pracy nie ma 375 osób (w tym 203 to panie). Rok temu, w styczniu 2025 roku liczba bezrobotnych w naszej Gminie – zarejestrowanych w PUP – wynosiła 326 osób. W minionym miesiącu wzrosła jednocześnie liczba mieszkańców, którzy pozostając na bezrobociu mają prawo do pobierania comiesięcznego zasiłku – z prawa tego korzystają obecnie 83 osoby. Z kolei 89 osób długotrwale pozostaje bez pracy. Niepokojący trend można natomiast zauważyć w liczbie ofert, które bezrobotnym mieszkańcom ma do zaproponowania Powiatowy Urząd Pracy: w styczniu mieszkańcy Poznania mieli do dyspozycji zaledwie 180 ofert zatrudnienia, a mieszkańcy powiatu poznańskiego tylko 38. Ile ofert pracy przedstawiono swarzędzanom? Też niewiele, bo zaledwie 4. Mimo tego, 31 osób zarejestrowanych w poznańskim PUP pracę znalazło.

Udostępnij na

- Reklama -

Popularne

Aktualny numer

- Reklama -

Będzie winnica pod Swarzędzem!

Winnica „Pawlik” to rodzimy projekt winiarsko-cedrowniczy, którego inicjatorem jest mieszkaniec naszej gminy, Paweł Pawlik. W sąsiednim Skałowie 13 maja swarzędzanin oficjalnie rozpoczął sadzenie 6 tys. winorośli. Projekt jest nowatorski. - Według naszej wiedzy, jest to pierwsze tego typu przedsięwzięcie w okolicy oraz w gminie Kostrzyn – podkreśla plantator ze Swarzędza.

Bezrobocie w Swarzędzu nieco niższe niż przed miesiącem

Kwiecień przyniósł lekką stabilizację poziomu bezrobocia w Swarzędzu i w całej Aglomeracji Poznańskiej. Niestety, nadal jest bardzo mało ofert pracy - tylko 5 dla mieszkańców Swarzędza.

Delegacja z Chin odwiedziła Swarzędz

Siedziba Grupy WPIP w Swarzędzu-Jasinie była jednym z punktów programu wizyty delegacji biznesowej związanej z SinoCham - Polsko-Chińską Główną Izbą Gospodarczą, która w kwietniu przebywała w Poznaniu.

Liczba bezrobotnych swarzędzan znowu w górę!

Kolejny miesiąc i kolejny wzrost bezrobocia w naszej gminie i całej Aglomeracji Poznańskiej. Podobnie jak w lutym, także w marcu bezrobotnym swarzędzanom - zarejestrowanym w Powiatowym Urzędzie Pracy w Poznaniu – przedstawiono zaledwie 6 ofert zatrudnienia.