Tragedia na osiedlu

Date:

Do dramatycznego zdarzenia doszło 25 grudnia w na os. Mielżyńskiego w Swarzędzu, gdzie - w jednym z mieszkań - mężczyzna w średnim wieku stracił przytomność. Mieszkańca nie udało się – niestety -uratować.

- Reklama -

Dwa zastępy straży pożarnej z OSP Swarzędz oraz JRG-6, a także Zespół Ratownictwa Medycznego zostały zadysponowane 25 grudnia – po godzinie 21:00 – na os. Mielżyńskiego, gdzie w jednym z mieszkań doszło do Nagłego Zatrzymania Krążenia u mężczyzny w średnim wieku. – Przybyli na miejsce ratownicy oraz strażacy niezwłocznie przystąpili do resuscytacji krążeniowo – oddechowej u poszkodowanego. Niestety, pomimo długotrwałej walki o życie mężczyzny nie udało się przywrócić u niego czynności życiowych – relacjonuje Tobiasz Baranicz z OSP Swarzędz. Medycy stwierdzili zgon pacjenta.

Udostępnij na

- Reklama -

Popularne

Aktualny numer

- Reklama -

Ponad 78 tys. kilometrów służby

Ponad 1850 interwencji odnotowała w 2025 r. w swoich notesach swarzędzka Straż Miejska, przejeżdżając w tym czasie ponad 78 tys. km, czyli o ponad 6 tys. więcej niż rok wcześniej.

Ogień obok stacji paliw

W czwartek, 16 kwietnia po godzinie 16 kobylniccy strażacy zostali zadysponowani do pożaru trawy w bezpośrednim sąsiedztwie stacji paliw w Mechowie.

Grasuje piroman?

Do kilku poważnych pożarów traw, lasów i trzciny doszło w minionych dniach na terenie naszej gminy. W największej akcji gaśniczej, która miała miejsce w Dolinie Cybiny wzięło udział aż dziewięć zastępów strażackich. Czyżby grasował u nas podpalacz?

Zaginiony 17-latek z Łowęcina odnaleziony!

Poszukiwany od kilku dni przez swarzędzką policję, 17-letni mieszkaniec Łowęcina, został odnaleziony. Nastolatek nawiązał kontakt z rodziną.