Ptactwo w obiektywie matematyka

Date:

Na koniec lata niektóre ptaki odlecą do ciepłych krajów, inne zaprosiliśmy do Swarzędzkiego Centrum Historii i Sztuki. Wrzesień otwieramy wystawą fotografii Adama Gabrysiaka, byłego nauczyciela matematyki i wielkiego pasjonata przyrody.

- Reklama -

Artysta, który przez lata zajmował się algebrą i arytmetyką, dziś ukazuje piękno natury przez pryzmat swojej pierwszej pasji – matematyki. To kolejna już wystawa autora. Największa liczyła ponad 120 fotografii – obecna jest bardziej kameralna, ale równie dopracowana i przemyślana. Nie brakuje tu kadrów pełnych harmonii, złotych proporcji, a wszystko jest uchwycone z matematyczną precyzją i artystycznym wyczuciem. Wystawa pokazuje, że między nauką, sztuką a przyrodą nie musi być przepaści – przeciwnie, mogą się one nawzajem dopełniać i wzmacniać. Wystawę otwieramy 9 września o 17:17, a kończymy 10 października. Wstęp wolny – zapraszamy!

JMDK

FOTOSCHiS

Udostępnij na

- Reklama -

Popularne

Aktualny numer

- Reklama -

1 maja w Swarzędzu Józefinki z Mebloberkiem i Łobuzami!

W piątek, 1 maja przy Pływalni „Wodny Raj” odbędą się tradycyjne Józefinki. Organizatorzy zapowiadają wiele atrakcji dla uczestników: Grę Miejską „Mebloberek”, Spotkanie Józefów oraz zabawę muzyczną m.in. z zespołami Łobuzy, Don Wasyl i Cygańskie Gwiazdy.

Bajkowy debiut swarzędzanki

„Bajkowa kraina szczęścia” - to tytuł debiutanckiej książki dla dzieci, autorstwa Nikoli Kamińskiej - byłej swarzędzanki, która mieszka obecnie w powiecie konińskim.

Piknik czytelniczy ponownie w Swarzędzu!

15 maja na Polanie przy ul. Strzeleckiej odbędzie się kolejna edycja Pikniku Czytelniczego.

Festiwal Ornitologiczny 3 maja w uzarzewskim Muzeum

Już w niedzielę, 3 maja, w godz. 10:30 – 16:00 Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie w Uzarzewie zaprasza dzieci, rodziny, pasjonatów ornitologii czy miłośników nauki na wyjątkowe wydarzenie, które pozwoli odkryć niezwykły świat naszych skrzydlatych sąsiadów.