Autobus w płomieniach

Date:

W minionym tygodniu na os. Cegielskiego doszło do pożaru w autobusie komunikacji miejskiej. Płomienie zlokalizowano w układzie hamulcowym. Nikt nie ucierpiał.

- Reklama -

W piątek, 6 czerwca strażacy ze Swarzędza interweniowali na os. Cegielskiego. – Po godzinie 22:00 swarzędzcy strażacy zostali zadysponowani na os. H. Cegielskiego, gdzie według otrzymanego zgłoszenia doszło do pożaru autobusu. Po przybyciu strażaków na miejsce zdarzenia zlokalizowano pożar w układzie hamulcowym pojazdu – wyjaśnia Tobiasz Baranicz z OSP Swarzędz. Na szczęście – jak się dowiedzieliśmy – pożar został ugaszony jeszcze przed przybyciem pierwszych zastępów. Strażacy w celu wyeliminowania możliwości dalszego powstania pożaru dokładnie sprawdzili miejsce pojawienia się ognia. – Po upewnieniu się, że temperatura w tym miejscu znacznie się obniżyła i nie powoduje ryzyka ponownego powstania pożaru, strażacy przekazali pojazd do nadzoru kierowcy – dodaje przedstawiciel swarzędzkich druhów.  Po nieco ponad pół godzinie akcja gaśnicza została zakończona.

Udostępnij na

- Reklama -

Popularne

Aktualny numer

- Reklama -

Zaginiony 17-latek z Łowęcina odnaleziony!

Poszukiwany od kilku dni przez swarzędzką policję, 17-letni mieszkaniec Łowęcina, został odnaleziony. Nastolatek nawiązał kontakt z rodziną.

Porsche staranowało trzy osobówki w centrum Swarzędza!

Do groźnego zdarzenia doszło dzisiaj przed południem w centrum Swarzędza. Samochód marki Porsche uderzył w trzy osobówki zaparkowane na ul. Wielkiej Rybackiej, a następnie w słup energetyczny. 50-letni kierowca pojazdu był trzeźwy.

Swarzędzka policja coraz skuteczniejsza!

Swarzędzcy funkcjonariusze w ubiegłym roku pozytywnie zamykali częściej niż co drugą sprawę, która trafiła na komisariat przy Grudzińskiego – tak w ogólnym skrócie można podsumować policyjne statystyki za 2025 r.

Szajka włamywaczy rozbita w Swarzędzu!

Trzech mężczyzn w wieku 32 i 35 lat zatrzymali swarzędzcy policjanci. Mężczyźni są podejrzani o serię kradzieży i włamań na terenie naszej gminy. Na ich koncie jest m.in. kradzież niemal 5 km przewodów miedzianych o wartości 100 tys. zł. Policjanci zabezpieczyli także narkotyki oraz ponad 40 tysięcy papierosów bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymani trafili do aresztu.