Swarek Swarzędz na Klubowych Pucharach Europy!

Date:

W dniach 18-21 kwietnia drużyna seniorek Swarka Swarzędz wzięła udział w EuroHockey Club Challenge I Women 2025, które odbyły się w Turcji. Był to pierwszy wyjazd w historii klubu, który stał się nie tylko ogromnym wyzwaniem sportowym, ale także wyjątkową przygodą, w której więzi między zawodniczkami stały się silniejsze, a wspólne przeżycia na długo pozostaną w pamięci każdej z nich.

- Reklama -

Swarek Swarzędz, klub, który przez lata budował swoją siłę na lokalnym poziomie, po raz pierwszy w swojej historii miał okazję zmierzyć się z najlepszymi drużynami Europy na międzynarodowej arenie. To wydarzenie stanowi nie tylko milowy krok w historii klubu, ale również punkt zwrotny, który otwiera nowe możliwości rozwoju, zarówno sportowego, jak i organizacyjnego. Podczas zmagań drużyna zagrała w fazie grupowej z zespołami z trzech różnych krajów: Portugalii, Walii oraz Gibraltaru. Pierwszy mecz z drużyną Viso z Portugalii zakończył się remisem 2:2. Był to niezwykle emocjonujący pojedynek, który pokazał, że Swarek potrafi walczyć do końca, ponieważ mecz przegrywał już 0:2. Następnie drużyna zmierzyła się z Cardiff&Met z Walii, w meczu, który zakończył się minimalną porażką 0:1. Ostatni mecz fazy grupowej z drużyną Europa z Gibraltaru zakończył się wygraną Swarka 1:0, co pozwoliło drużynie przejść do kolejnej fazy rywalizacji. W walce o awans do wyższej klasy rozgrywkowej zawodniczki Swarka Swarzędz zmierzyły się z faworytami oraz gospodarzami turnieju. Mimo determinacji drużyna przegrała 2:8, jednak wynik nie oddaje rzeczywistego przebiegu spotkania. Zawodniczki nie wykorzystały swoich szans w ataku oraz popełniły kilka prostych błędów, co zdecydowało o ostatecznym rezultacie.

Choć wynik nie był wymarzony, to wyjazd do Turcji stanowi ważny krok w rozwoju drużyny. Zawodniczki Swarka Swarzędz udowodniły, że potrafią zmierzyć się z rywalami na najwyższym poziomie, a doświadczenia zdobyte podczas tych rozgrywek będą miały kluczowe znaczenie w dalszej drodze do sukcesów. Każdy mecz to nie tylko wynik na tablicy, ale również nauka, która pomoże w przyszłości osiągnąć jeszcze lepsze wyniki.

Udostępnij na

- Reklama -

Popularne

Aktualny numer

- Reklama -

Swarzędzki Swarek walczy o Puchar Europy!

Na trzy dni Swarzędz stanie się europejską stolicą kobiecego hokeja! Do naszej gminy przybyły najlepsze europejskie drużyny, które od piątku do niedzieli w Zalasewie powalczą o Puchar Europy! Polskę reprezentuje mistrz kraju, czyli zespół swarzędzkiego Swarka!

Swarzędzanki stoczą bój o Puchar Europy!

W weekend 20–22 lutego Swarzędz stanie się stolicą kobiecego hokeja i miejscem rozgrywek o Klubowy Puchar Europy! Do naszej gminy przyjadą najlepsze europejskie drużyny; Polskę będzie reprezentował mistrz kraju, czyli nasz swarzędzki Swarek!

Swarzędzanki Mistrzyniami Polski!

Na dwa tygodnie przed turniejem, w sali SP nr 2 w Swarzędzu Zalasewie odbył się finał Halowych Mistrzostw Polski. Tytuł obroniła drużyna UKS SP5 Swarek Swarzędz, która w finale pokonała AZS Politechnikę Poznańską.

Swarek Swarzędz powalczy o Mistrzostwo Polski!

Szykują się wielkie emocje sportowe na terenie naszej gminy. Swarzędzanki w hali sportowej zalasewskiej SP nr 2 będą walczyć o Mistrzostwo Polski!