Trzy medale zapaśników Unii Swarzędz w Pucharze Polski!

Date:

W poprzedni weekend w Warszawie odbył się Puchar Polski Kadetów w zapasach w stylu klasycznym. Trzyosobowa reprezentacja Unii Swarzędz zdobyła trzy medale.

- Reklama -

W zawodach wzięło udział 218 zawodników z 58 klubów z całej Polski. Na zawody trener Piotr Leonarczyk zabrał trzech Unitów. Biorąc pod uwagę dotychczasowe osiągnięcia zawodników pewne było, że jadą walczyć tylko o medale. Chłopcy nie zawiedli, zdobywając: 1. miejsce Oliwier Białasik w kategorii do 45 kg, 2. miejsce Mateusz Tomelka w kategorii do 110 kg, 3. miejsce Patryk Remlein w kategorii do 55 kg. Jest to pierwszy start w tym roku na imprezie centralnej i zarazem pierwsza kwalifikacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Skromna, trzyosobowa reprezentacja Unitów w klasyfikacji drużynowej znalazła się na bardzo wysokim, 4. miejscu.

Udostępnij na

- Reklama -

Popularne

Aktualny numer

- Reklama -

Zapaśnicy ze Swarzędza z workiem medali!

Pięć złotych medali wywalczyli swarzędzcy zapaśnicy podczas Pucharu Kartuz. W zawodach wystartowało w sumie 200 zawodników z 11 klubów.

Swarzędz CUP 2026!

25 kwietnia w Hali Sportowej przy ul. św. Marcina 1 w Swarzędzu odbędzie się Otwarty Turniej Zapaśniczy o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz. Wstęp wolny.

Coraz mniej miejsc w Półmaratonie i „Dziesiątce”

Już tylko 50 dni dzieli nas od Festiwalu Biegowego, który 31 maja odbędzie się w naszym mieście. Zapisy cały czas trwają, ale wolnych miejsc systematycznie ubywa – zostało niecałe 300 w Biegu na 10 km i nieco ponad 150 w Półmaratonie.

W Swarzędzu rośnie sportowy talent!

Dorian Baumann, utalentowany 11-letni sportowiec z Garbów może pochwalić się już wieloma sukcesami. 14 marca, podczas zawodów Grand Prix w Aquathlonie w Bydgoszczy, odniósł kolejne zwycięstwo, a kilka dni później na zawodach w Poznaniu także stanął na najwyższym stopniu podium.