Swarzędzcy zapaśnicy międzynarodowymi mistrzami Polski!

Date:

W poprzedni weekend w Radomiu odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Kadetów w Zapasach w stylu klasycznym. Wspaniale wypadli zawodnicy swarzędzkiej Unii, którzy wywalczyli dwa złote medale.

- Reklama -

Na tak ważnych zawodach nie zabrakło również zawodników Unii Swarzędz. Trener Leonarczyk na zawody powołał 6 zawodników. Wyśmienicie zaprezentowali się Oliwier Białasik i Mateusz Tomelka, którzy wygrali swoje kategorie wagowe. Oliwier w kategorii wagowej do 45 kg w drodze do finału pokonał Szymona Młynarczyka  oraz Mateusza Marka. W finale – po bardzo zaciętej walce  pokonał zawodnika Unii Racibórz. Mateusz natomiast walczył w kategorii do 110 kg. W drodze do finału w pokonanym polu zostawił Mateusza Magierka oraz Adama Pietruszkę. W finale natomiast pokonał Oskara Piechotę.  Swoją walkę o brązowy medal przegrał z kolei Matvii Skrypnikov, walczący w kategorii do 48 kg. Jednak mimo przegranej występ Matvieja można zaliczyć do bardzo udanych, bo piąte miejsce na takich zawodach to sukces. 8. miejsce na zawodach zajął Patryk Remlein, na 9. lokacie uplasował się Kirył Ponomarenko, a 12. miejsce przypadło Konradowi Sobkowiakowi.

bialasik 1

Udostępnij na

- Reklama -

Popularne

Aktualny numer

- Reklama -

W sobotę w Swarzędzu Turniej Zapaśniczy!

W sobotę, 25 kwietnia w Hali Sportowej przy ul. św. Marcina 1 w Swarzędzu odbędzie się Otwarty Turniej Zapaśniczy o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz. Wstęp wolny.

Zapaśnicy ze Swarzędza z workiem medali!

Pięć złotych medali wywalczyli swarzędzcy zapaśnicy podczas Pucharu Kartuz. W zawodach wystartowało w sumie 200 zawodników z 11 klubów.

Swarzędz CUP 2026!

25 kwietnia w Hali Sportowej przy ul. św. Marcina 1 w Swarzędzu odbędzie się Otwarty Turniej Zapaśniczy o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz. Wstęp wolny.

Mularz i Rachota wicemistrzami Polski!

Wspaniałe wieści napłynęły z Żukowa, gdzie odbywały się Mistrzostwa Polski w Zapasach do lat 15. Dwóch zawodników Unii Swarzędz: Tymon Mularz i Kacper Rachota wywalczyło wicemistrzostwo Polski!