Swarzędz z wyższą frekwencją niż w kraju

Date:

47,96% wyniosła frekwencja w naszej Gminie w niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Była więc wyższa niż średnia ogólnopolska, ale niższa niż w Poznaniu, Suchym Lesie czy Tarnowie Podgórnym, gdzie przekroczyła 50%.

- Reklama -

W naszym mieście i gminie w niedzielnych wyborach do Europarlamentu  uprawnionych do głosowania było ponad 39,2 tys. mieszkańców. Głosów ważnych oddano 18.845. Frekwencja w naszej gminie wyniosła 47,96% i była wyższa niż średnia krajowa (40,65%) oraz w województwie wielkopolskim (39,16%). Wyższą frekwencję niż w Swarzędzu odnotowano natomiast w Poznaniu (50,92%) oraz w niektórych gminach powiatu poznańskiego, m.in. w Suchym Lesie (57,2%), czy w Tarnowie Podgórnym (53,8%). Dodajmy, że podczas poprzednich wyborów do Europarlamentu – w 2019 roku – do urn poszło 53,2% mieszkańców naszej gminy, a więc ok. 5,2% więcej wyborców niż w minioną niedzielę.

FOTOrts

Udostępnij na

- Reklama -

Popularne

Aktualny numer

- Reklama -

Rozkład jazdy swarzędzkich autobusów ze zmianami od 1 września!

Od 1 września będzie obowiązywał tzw. zimowy rozkład jazdy Swarzędzkiej Komunikacji Autobusowej. Co to oznacza dla pasażerów? – Zmienią się częstotliwości na liniach 401, 405, 406, 407, 484 i 499 - informuje swarzędzki ratusz.

Będzie przebudowa trasy Kobylnica – Poznań?

Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich zlecił opracowanie tzw. projektu koncepcyjnego dot. przebudowy drogi wojewódzkiej nr 194 na odcinku Kobylnica – Poznań. Prace nad tą dokumentacją, w kosztach której najprawdopodobniej partycypować będzie także nasza gmina, mają potrwać nieco ponad 18 miesięcy.

W listopadzie pojedziemy obwodnicą Swarzędza!

Trwają roboty budowlano-drogowe związane z realizacją I etapu obwodnicy Swarzędza. Inwestycja, wykonywana wspólnie przez powiat i gminę, potrwa do jesieni.

Graniczna z kilkumiesięcznym poślizgiem

Przebudowywany odcinek ul. Granicznej na Nowej Wsi zostanie oddany do użytku później niż zakładano. Powód? Kolizje z infrastrukturą podziemną podczas budowy miejscowego kolektora deszczowego. Efekt? Całkowite zamknięcie remontowanej części ulicy.