Parking (wkrótce) do dyspozycji

Date:

Do końca miesiąca gmina powinna oddać do użytku 48 kolejnych miejsc parkingowych w rejonie swarzędzkiego węzła przesiadkowego. Tym razem po południowej stronie torów kolejowych.

- Reklama -

Dobiega końca budowa miejsc parkingowych po południowej stronie stacji kolejowej: w rejonie ulic Łąkowej i Konopnickiej. Jak w międzyczasie poinformował ratusz, po zakończeniu prac – co nastąpi najprawdopodobniej jeszcze w tym miesiącu – do dyspozycji kierowców oddanych zostanie 48 miejsc postojowych: – Inwestycja obejmuje rozbiórkę istniejących nawierzchni, budowę nawierzchni jezdni, chodników i miejsc postojowych (48 szt.) z betonowej kostki brukowej, budowę kanalizacji deszczowej i elementów odwodnienia drogowego. Ponadto zaplanowano przebudowę i/lub zabezpieczenie kolidujących urządzeń infrastruktury technicznej, a także wykonanie oznakowania poziomego i pionowego – poinformował niedawno magistrat. Inwestycję realizuje – wybrana w przetargu – firma Budownictwo Drogowe KRUG Sp. z o.o., a jej koszt wyniesie nieco ponad 1,4 mln zł. Odnotujmy przy okazji, że nowe miejsca do zaparkowania auta są bardzo potrzebne w tym miejscu, bo istniejące parkingi dostępne są przede wszystkim dla osób dojeżdżających na stację kolejową z północnych rejonów gminy. Mieszkańcy z południowej jej części od wielu lat muszą przejeżdżać w tym celu przez mocno obciążony wiadukt przy ul. Polnej lub parkować właśnie w obrębie ul. Łąkowej i Konopnickiej, nierzadko w miejscach do tego nieprzeznaczonych.

Parking2
FOTOrts

Udostępnij na

- Reklama -

Popularne

Aktualny numer

- Reklama -

Nie tylko Rynek w Swarzędzu do przebudowy!

Miasto, jak już w międzyczasie informowaliśmy, chce gruntownie przebudować swarzędzki Rynek. Jak się jednak okazuje, pod łopatą miałaby znaleźć się także ogromna część śródmieścia. Podczas ubiegłotygodniowej sesji Rady Miejskiej zaprezentowane zostały coraz bardziej zaawansowane (i śmiałe, dodajmy) plany dotyczące tego tematu.

10 lipca startuje głosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego!

W piątek, 10 lipca rozpoczyna się głosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego na 2027 rok. Do wyboru mamy 4 projekty główne, 8 projektów lokalnych i 9 projektów dodatkowych.

Kto zaprojektuje i wybuduje boisko przy Strzeleckiej?

Na początku lipca miasto zamierza otworzyć oferty, które wpłyną w trwającym właśnie postępowaniu przetargowym dot. zaprojektowania i wybudowania pełnowymiarowego boiska sportowego wraz zapleczem na polanie przy ul. Strzeleckiej.

Wystartowała przebudowa w rejonie os. Dąbrowszczaków

Przypominamy kierowcom i mieszkańcom, że rozpoczęła się przebudowa układu komunikacyjnego na os. Dąbrowszczaków, łączącego ul. Grudzińskiego przez tzw. Manhattan z ul. Kwaśniewskiego. Do tej ostatniej tymczasowo nie dojedziemy, bo zamknięta jest uliczka wzdłuż żłobka.