W poniedziałek zamknięty przejazd tunelem przy ul. Piaski

Date:

W poniedziałek, 11 marca tunel przy ul. Piaski - po raz kolejny w ciągu ostatnich kilkunastu dni - zostanie całkowicie wyłączony z ruchu samochodów i pieszych. Utrudnienia, na szczęście, potrwają jeden dzień.

- Reklama -

W najbliższy poniedziałek, 11 marca przejazd tunelem przy ul. Piaski – jak już zapowiadaliśmy kilkanaście dni temu – ponownie zostanie zamknięty. Komunikat w tej sprawie wydał właśnie swarzędzki ratusz, powołując się na informacje przekazywane przez firmę, która przebudowuje wiadukt z ramienia Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad: – Firma Strabag Sp. z o.o. informuje, że w dniu 11 marca wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu polegająca na całkowitym zamknięciu ul. Piaski dla ruchu kołowego i pieszego (…). Ruch pieszy zostanie przekierowany na kładkę dla pieszych nad drogą krajową nr 92. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i zwracanie uwagi na oznakowanie. Przywrócenie ruchu w tym miejscu przewidziane jest na 12.03.2024 r. – czytamy na stronie internetowej magistratu. Będzie to oznaczało spore utrudnienia dla kierowców, którzy – tak jak pod koniec lutego – będą zmuszeni objeżdżać tę okolicę przez wiadukt przy ul. Polnej, lub wyjeżdżać w tym celu na drogę krajową. Jak jednocześnie zapowiedział ratusz, zmienione w tym czasie zostaną także trasy 11 linii autobusowych, które na co dzień dojeżdżają ul. Piaski w rejon węzła PKP. Większość z nich będzie miała w tym dniu przystanek początkowy i końcowy na Placu Niezłomnych, a szczegółowe informacje na ten temat zostały opublikowane na stronie www.swarzedz.pl. Odnotujmy jednocześnie, że będzie to już trzecie całkowite zamknięcie przejazdu przez ul. Piaski od momentu rozpoczęcia przebudowy wiaduktu, czyli od końca sierpnia ubiegłego roku.

Udostępnij na

- Reklama -

Popularne

Aktualny numer

- Reklama -

3,5 miliona za grunty pod tunel

Miasto zabezpieczyło w budżecie 3,5 mln zł z przeznaczeniem na wypłatę odszkodowań za nieruchomości, które przejmie pod kątem budowy tunelu w ul. Tabaki. Środki te wycofano z inwestycji, których realizacja się opóźnia: m.in. z budowy ścieżki przy ul. Strzeleckiej, czy przebudowy ulic w Gortatowie.

Ostatnie dni na składanie wniosków!

Tylko do 30 kwietnia można składać wnioski do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego.

Jasin z nową Tulipanową

W minionym tygodniu zakończyła się budowa ul. Tulipanowej w Jasinie. Droga zyskała nową nawierzchnię z betonowej kostki brukowej z utwardzonymi poboczami. Koszt inwestycji wyniósł 1,2 mln zł.

Ostatnie kilkanaście dni na składanie wniosków!

Tylko do 30 kwietnia można składać wnioski do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego.