Unia w półfinale Pucharu Polski

Date:

Przygoda Unii Swarzędz w Pucharze Polski na szczeblu wojewódzkim trwa w najlepsze. W ćwierćfinale rozrywek wygrała na wyjeździe z IV-ligową Tarnovią Tarnowo Podgórne 2:0.

- Reklama -

W pierwszej połowie Unici przyjęli rolę agresora, zaś gospodarze obrońcy. Ostatecznie lepiej ze swoich zadań wywiązali się podopieczni Tomasza Bekasa, którzy po dwóch poprzeczkach (Miller i Czapliński) znaleźli drogę do bramki. W 35. minucie głową piłkę do siatki skierował Adrian Chopcia. Natomiast asystę zanotował Jan Paczyński.

Po zmianie stron nadal swarzędzanie śmielej sobie poczynali pod bramką przeciwnika. Choć trzeba przyznać, że zawodnicy Tarnovii również sukcesywnie szukali szans z kontrataków.  Skuteczniejsi okazali się jednak przyjezdni. W 59. minucie Kacper Szymankiewicz strzałem z dystansu podwyższył prowadzenie swojej drużyny na 2:0.

Gdy wydawało się, że już nic nie może zagrozić Unitom i bez stresu zachowają wywalczoną przewagę, to w 68. minucie Jakub Czapliński obejrzał czerwoną kartkę i jego koledzy zmuszeni byli grać w osłabieniu.

Same okoliczności wykluczenia „Czapli” z gry były bardzo nietypowe. Wahadłowy SKS miał zostać bowiem zmieniony za Witolda Walkowiaka, ale zaczął zbiegać z boiska w stronę ławki rezerwowych, do której miał dalej niż do linii po drugiej stronie. Arbiter zawodów potraktował to jako grę na czas i ukarał Czaplińskiego żółtą kartką, a z racji tego, że 27-latek miał już na koncie upomnienie, to dołożył czerwoną.

W doliczonym czasie gry Adam Borucki stanął przed szansą wpisania się na listę strzelców. Niestety piłka, którą uderzył z rzutu wolnego odbiła się od słupka. Tym samym środowa batalia zakończyła się wygraną gości 2:0 i Unia awansowała do półfinału wielkopolskiego Pucharu Polski. W 1/2 finału zmierzy się z IV-ligowym LKS Gołuchów.

Skład Unii: Andrzej Budnik – Jakub Czapliński, Eryk Marcinkowski, Filip Soboń, Stanisław Jarysz (46’ Kacper Szymankiewicz), Jan Paczyński (90’ Maksymilian Czerwiński) – Adrian Chopcia (87’ Witold Walkowiak), Adam Borucki, Mateusz Maluśki (82’ Wojciech Antczak), Marcin Szeibe (68’ Patryk Pawłowski) – Michał Miller (86’ Antoni Kuźnik).

Udostępnij na

- Reklama -

Popularne

Aktualny numer

- Reklama -

Meblorz Swarzędz w IV lidze!

Co to był za czerwiec dla wszystkich sympatyków Meblorza! Najpierw zwycięstwo z Polaninem Strzałkowo i zapewnienie sobie miejsca barażowego, później wygrane derby z Liderem Swarzędz, następnie zwycięstwo z mistrzem V ligi, Avią Kamionki i w końcu… baraże.

Unia Swarzędz II z awansem do V ligi!

Jeszcze rok temu rozpoczynali sezon jako beniaminek RedBox Klasy Okręgowej. Dziś mogą świętować jeden z największych sukcesów w historii drugiej drużyny Unii Swarzędz. Młody zespół oparty na wychowankach Akademii zakończył rozgrywki awansem do V ligi.

W sobotę turniej piłkarski o Złoty Strug!

Swarzędz po raz dwudziesty stanie się stolicą dziecięcej piłki nożnej w Wielkopolsce. 13 czerwca na Stadionie Miejskim przy ul. Świętego Marcina 1 odbędzie się jubileuszowy XX Turniej o „Złoty Strug” im. Jerzego Bociana.

Meblorz Swarzędz w barażu o IV ligę!

Choć sezon ligowy dobiega końca to przed społecznością Meblorza jeszcze sporo emocji. Zwycięstwo z Polaninem Strzałkowo dało bowiem miejsce barażowe do IV ligi!