Tragedia nad Jeziorem

Date:

W miniony poniedziałek, 31 października w rejonie Jeziora Swarzędzkiego odkryto zwłoki 30-latki. – Wykluczono udział osób trzecich w śmierci kobiety – podkreśla nadkom. Łukasz Witwicki, wiceszef swarzędzkiej policji. Wszystko wskazuje na to, że kobieta popełniła samobójstwo.

- Reklama -

31 października w godzinach porannych w rejonie Jeziora Swarzędzkiego doszło do tragicznego zdarzenia. – W miniony poniedziałek, około 7:00 rano strażacy z jednostki OSP Swarzędz oraz JRG-3 zostali zadysponowani w rejon Jeziora Swarzędzkiego, gdzie spacerujące osoby odnalazły ciało młodej kobiety, która prawdopodobnie popełniła samobójstwo przez powieszenie. Przybyły na miejsce zdarzenia Zespół Ratownictwa Medycznego stwierdził zgon kobiety – wyjaśnia Tobiasz Baranicz z OSP Swarzędz. Policja zabezpieczyła miejsce tragedii, ustalono też tożsamość kobiety. To 30-letnia mieszkanka naszej gminy. – Wykluczono udział osób trzecich w śmierci kobiety  – podkreśla nadkom. Łukasz Witwicki, wiceszef swarzędzkiej policji.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Udostępnij na

- Reklama -

Popularne

Aktualny numer

- Reklama -

Mustang rozbity na drzewie podczas jazdy próbnej

22-letni mężczyzna – mimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów i cofniętych uprawnień – zakończył swoją jazdę testową nowiutkim, sportowym Fordem Mustangiem na przydrożnym drzewie. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Kościół w Wierzenicy już bez policyjnej ochrony?

Przez blisko dwa tygodnie kościół w Wierzenicy był strzeżony przez policyjny radiowóz. Zarówno Policja, jak i Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego nadal lakonicznie informują o przyczynach ochrony, nieoficjalnie jednak jest mowa o zagrożeniach i groźbach podpalenia zabytkowej świątyni. To najstarszy zabytek w naszej gminie i jeden z najstarszych kościołów drewnianych w Wielkopolsce.

Ponad 78 tys. kilometrów służby

Ponad 1850 interwencji odnotowała w 2025 r. w swoich notesach swarzędzka Straż Miejska, przejeżdżając w tym czasie ponad 78 tys. km, czyli o ponad 6 tys. więcej niż rok wcześniej.

Ogień obok stacji paliw

W czwartek, 16 kwietnia po godzinie 16 kobylniccy strażacy zostali zadysponowani do pożaru trawy w bezpośrednim sąsiedztwie stacji paliw w Mechowie.