Pożar nasypu kolejowego

Date:

Pięć zastępów straży pożarnej walczyło - w minionym tygodniu - z pożarem nasypu kolejowego oraz budynków gospodarczych w Kobylnicy, przy ul. Leśnej.

- Reklama -

21 lipca br., po godzinie 13.00 swarzędzcy i kobylniccy strażacy interweniowali w Kobylnicy przy ul.Leśnej, gdzie doszło do groźnego pożaru nasypu kolejowego oraz budynków gospodarczych. Na miejsce zdarzenia przybyły także zastępy strażaków z OSP Biskupice, oraz JRG-3 z Antoninka. – Strażacy przez niemal dwie godziny walczyli z pożarem zanim udało się go całkowicie opanować. W pożarze przy ul. Leśnej nikt nie ucierpiał – relacjonuje Tobiasz Baranicz z OSP Swarzędz. 

pozar21.07.20223
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Udostępnij na

- Reklama -

Popularne

Aktualny numer

- Reklama -

Jedni z najbardziej zapracowanych w powiecie poznańskim!

252 wyjazdy do działań ratowniczo-gaśniczych odnotowali w minionym roku strażacy z Kobylnicy. To aż o 94 wyjazdy więcej niż w roku 2024. - To był bardzo pracowity rok - mówi Tomasz Tomaszewski, naczelnik OSP Kobylnica. W całym powiecie poznańskim tylko dwie jednostki w tym czasie odnotowały więcej wyjazdów niż druhowie z Kobylnicy!

Jazda zakończona w kobylnickim rowie

W minioną niedzielę w Kobylnicy na ul. Dworcowej doszło do zdarzenia drogowego. Strażacy po przyjeździe na miejscu zastali auto w rowie. Pojazd nie posiadał tablic rejestracyjnych, na miejscu nie było też kierowcy.

Poślizg w Kobylnicy zakończony na ścianie tunelu

Do bardzo niebezpiecznego zdarzenia doszło w minionym tygodniu w tunelu w Kobylnicy. Auto wpadło w poślizg i uderzyło w ścianę obiektu.

W czterech sołectwach w lutym zabraknie wody!

Jak informuje poznański Aquanet, w związku z niezbędnym remontem komór magistrali wodociągowej, 14-15 lutego w czterech sołectwach gminy Swarzędz wystąpi obniżone ciśnienie wody, a miejscami brak dostaw.