Nietypowa interwencja w centrum Swarzędza

Date:

Do nietypowego zdarzenia doszło w minioną środę w centrum Swarzędza. Mężczyzna z piwem w ręku poruszał się środkiem ul. Piaski. Strażnicy miejscy podjęli interwencję, która skończyła się jego zatrzymaniem.

- Reklama -

W minioną środę, 25 maja przed południem strażnicy patrolujący centrum Swarzędza zauważyli mężczyznę, który szedł z piwem w ręku środkiem jezdni ul. Piaski, nie reagując na przejeżdżające samochody. – Strażnicy podjęli interwencję, która skończyła się jego zatrzymaniem, ponieważ znieważył funkcjonariuszy i groził, że zrobi im krzywdę – wyjaśnia Piotr Kubczak, komendant Straży Miejskiej w Swarzędzu. Jak się dowiedzieliśmy, czynności przeciwko mężczyźnie prowadzi Komisariat Policji w Swarzędzu, ponieważ znieważenie funkcjonariusza publicznego i grożenie mu jest przestępstwem przeciwko art. 224 par. 2 i art. 226 par. 1 Kodeksu Karnego i dotyczy nie tylko policjanta czy też strażnika miejskiego, ale także urzędnika, nauczyciela, ratownika medycznego, itp.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Udostępnij na

- Reklama -

Popularne

Aktualny numer

- Reklama -

Mustang rozbity na drzewie podczas jazdy próbnej

22-letni mężczyzna – mimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów i cofniętych uprawnień – zakończył swoją jazdę testową nowiutkim, sportowym Fordem Mustangiem na przydrożnym drzewie. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Kościół w Wierzenicy już bez policyjnej ochrony?

Przez blisko dwa tygodnie kościół w Wierzenicy był strzeżony przez policyjny radiowóz. Zarówno Policja, jak i Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego nadal lakonicznie informują o przyczynach ochrony, nieoficjalnie jednak jest mowa o zagrożeniach i groźbach podpalenia zabytkowej świątyni. To najstarszy zabytek w naszej gminie i jeden z najstarszych kościołów drewnianych w Wielkopolsce.

Ponad 78 tys. kilometrów służby

Ponad 1850 interwencji odnotowała w 2025 r. w swoich notesach swarzędzka Straż Miejska, przejeżdżając w tym czasie ponad 78 tys. km, czyli o ponad 6 tys. więcej niż rok wcześniej.

Ogień obok stacji paliw

W czwartek, 16 kwietnia po godzinie 16 kobylniccy strażacy zostali zadysponowani do pożaru trawy w bezpośrednim sąsiedztwie stacji paliw w Mechowie.