Zwycięstwo z Gąsawą

Date:

Juniorki Swarka wygrały dwa mecze w turnieju inaugurującym nowy sezon halowy! Pokonały zespoły Ósemki Tarnowskie Góry oraz LKS Gąsawa.

- Reklama -

5 grudnia w Poznaniu odbył się pierwszy turniej Halowych Mistrzostw Polski juniorek w sezonie 2021/2022. Drużyna Swarka broni tytułu zdobytego przed rokiem. W pierwszym turnieju swarzędzanki potwierdziły swoje aspiracje. Najpierw „rozstrzelały” drużynę Ósemki Tarnowskie Góry, wygrywając mecz aż 17:1. W drugim meczu zmierzyły się ze swoim odwiecznym rywalem, zespołem LKS Gąsawa. Był to rewanż za finał Mistrzostw Polski sprzed roku, w którym zwycięzca wyłoniony został dopiero po karnych zagrywkach. Tym razem oba zespoły prowadziły bardzo otwartą grę. Od początku spotkania trwała zaciekła wymiana ciosów. Po pierwszej połowie prowadziły gąsawianki 3:2. Druga połowa to zdecydowanie lepsza gra Swarka i w efekcie wygrana 6:4.

Udostępnij na

- Reklama -

Popularne

Aktualny numer

- Reklama -

W Swarzędzu powalczą o Klubowy Puchar Europy!

Już 20–22 lutego Swarzędz stanie się stolicą kobiecego hokeja i miejscem rozgrywek o Klubowy Puchar Europy! Do naszej gminy przyjadą topowe europejskie drużyny; Polskę będzie reprezentował mistrz kraju, czyli nasz swarzędzki Swarek! To niezwykle prestiżowe wydarzenie zarówno dla Swarzędza, jak i dla swarzędzkiego klubu.

Swarek tuż za podium!

Od 14 do 16 listopada w Cieszynie odbywał się Międzynarodowy Turniej Halowy CN CUP w hokeju, gdzie rywalizowali hokeiści z Polski, Austrii i Ukrainy. Bardzo dobry występ zaliczyła drużyna juniorów swarzędzkiego Swarka.

Historyczny debiut hokeistów swarzędzkiego Swarka w 1 lidze seniorów!

Swarek Swarzędz po raz pierwszy w historii klubu zadebiutował w rozgrywkach 1 ligi seniorów – i zrobił to w bardzo dobrym stylu.

Młodzicy swarzędzkiego Swarka wicemistrzami Polski!

W niedzielę, 28 września w Gąsawie odbył się finałowy turniej Mistrzostw Polski Młodzików i Młodziczek w hokeju na trawie, który dostarczył wielu emocji zarówno zawodnikom, jak i kibicom. Zawodnicy Swarka spisali się znakomicie – chłopcy sięgnęli po srebrny medal i tytuł wicemistrzów Polski, a młodziczki zajęły czwarte miejsce.