Jest pierwszy mural w Swarzędzu!

Date:

Swarzędz ma swój pierwszy mural. Kolorowa dekoracja z drzewami ozdobiła kilka dni temu ścianę budynku przy ul. Kilińskiego w Swarzędzu, w której mieści się swarzędzka Przychodnia Multimed.

- Reklama -

Coraz więcej miast i gmin może pochwalić się tak modnymi w ostatnim czasie muralami, chociaż twórczość ta jest znana od wielu wieków. Z wielkim powodzeniem była stosowana już w starożytności. Od kilku dni także Swarzędz ma swój mural. Przepiękna, zielona dekoracja z drzewami ozdobiła ścianę budynku przy ul. Kilińskiego, w którego progach mieści się Przychodnia Multimed. Skąd pomysł na taką dekorację? – Mamy wokół mało zieleni, więc nasza dekoracja z drzewami to protest przeciwko betonozie miasta, która postępuje już od wielu lat – wyjaśnia dr Lucyna Malendowicz – Portala, właścicielka budynku. Jak się dowiedzieliśmy, mural powstał w miniony weekend.

Udostępnij na

- Reklama -

Popularne

Aktualny numer

- Reklama -

Tygodnik Swarzędzki ma już 35 lat!

Tak, Drodzy Państwo, „stuknęło” nam już 35 lat! Mija właśnie 35 lat od pierwszego numeru Tygodnika Swarzędzkiego, wydanego 29 sierpnia 1991 roku. Ciężko nam uwierzyć, że obchodzimy kolejny jubileusz i jesteśmy z Państwem od 1650 czwartków.

Dzisiaj w Swarzędzu Summer Swaj Party!

Wielkimi krokami zbliża się impreza na zakończenia tegorocznego lata czyli Summer Swaj Party z muzyką klubową.

Swarzędzka Jadłodzielnia zmieniła lokalizację

Ważna informacja dla wszystkich osób korzystających ze Swarzędzkiej Jadłodzielni. Punkt, który do tej pory znajdował się na osiedlu Mielżyńskiego 3a, został przeniesiony na osiedle Tytusa Działyńskiego 1.

Malowanie ze św. Hubertem w uzarzewskim Muzeum

Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie zaprasza na wystawę czasową prezentującą dorobek Międzynarodowych Plenerów Malarskich „Malowanie ze św. Hubertem”. Prace można oglądać od 22 sierpnia do 10 września.