Co drugi wynik pozytywny

Date:

Już ponad 7 tys. osób skorzystało ze swarzędzkiego punktu wymazowego, który – od końca listopada - funkcjonuje przy Ośrodku Kultury w Swarzędzu.

- Reklama -

30 listopada przy swarzędzkim Ośrodku Kultury uruchomiony został punkt wymazowy, w którym mieszkańcy – posiadający skierowanie – mogą bezpłatnie wykonać test na obecność koronawirusa. Jak się dowiedzieliśmy, dotychczas z punktu wymazowego przy Poznańskiej skorzystało już ponad 7 tysięcy osób, w zdecydowanej większości to mieszkańcy naszej gminy.  Co istotne w grudniu, co trzeci wymaz wykonany w swarzędzkim punkcie był dodatni (36%), obecnie  tendencja jest taka, że co druga osoba ma wynik dodatni (56%).

Przypomnijmy, że punkt wymazowy działa przez 7 dni w tygodniu, w godz. 8.00-12.00.

Jak przygotować się do wymazu?

Na dwie – trzy godziny przed pobraniem wymazu nie należy: jeść posiłków, myć zębów, płukać jamy ustnej specjalnymi preparatami, palić papierosów, żuć gumy lub tabletek (np. na gardło), używać kropli do nosa albo innych leków (np. syropów).

Udostępnij na

- Reklama -

Popularne

Aktualny numer

- Reklama -

Wakacyjna promocja w punkcie pobrań laboratoryjnych Optiviamed Zalasewo. 15% rabatu na badania prywatne!

Mieszkańcy Zalasewa i okolic mogą skorzystać z wyjątkowej wakacyjnej promocji przygotowanej przez punkt pobrań laboratoryjnych Optiviamed.

Kompleksowa opieka zdrowotna dla całej rodziny w Zalasewie!

W Zalasewie przy ul. Transportowej 20 działa od niedawna nowoczesna placówka medyczna - Optiviamed Centrum Medyczne. Klinika oferuje szeroki zakres usług diagnostycznych i specjalistycznych, zapewniając pacjentom fachową opiekę w komfortowych warunkach. Nadrzędnym celem, jak zgodnie twierdzą specjaliści z Optiviamed, jest kompleksowe wsparcie zdrowia dzieci i dorosłych w jednym miejscu.

Przychodnia w Zalasewie zamknięta na stałe?

Funkcjonujące od sierpnia zeszłego roku Centrum Medyczne „Medik” przy ul. Kórnickiej w Zalasewie, oferujące usługi lekarza rodzinnego w ramach NFZ jest nieczynne. Oficjalnie z powodu remontu i awarii – o czym informuje kartka na drzwiach wejściowych. Nieoficjalnie wiadomo jednak, że placówka zostanie zamknięta na stałe, co potwierdza rzecznik prasowy wielkopolskiego NFZu.

Przekaż 1,5% podatku potrzebującym swarzędzanom!

Zbliża się czas ostatecznego rozliczania z fiskusem i wypełniania PITów. Apelujemy, by 1,5% podatku przekazać najmłodszym, potrzebującym mieszkańcom naszej gminy.