Najwyższa frekwencja w Zalasewie

Date:

Ponad 65% wyniosła – o godzinie 17.00 – frekwencja w Okręgowej Komisji Wyborczej nr 24 w SP nr 2 w Zalasewie. Wysoką frekwencją – powyżej 60% odnotowano także w OKW nr 4 - 63,60% (głosujący w SP nr 5), oraz wśród głosujących w SP nr 1 przy ul. Zamkowej – 62,89% (OKW 16). Najniższa frekwencja o godzinie 17.00 była w Komisji nr 19 w Wierzonce, tam do urn podążyło zaledwie 44,10% uprawnionych do głosowania.

- Reklama -

Wszystko wskazuje na to, że zalasewianie mogą pobić swój rekord frekwencji z I tury wyborczej, kiedy odnotowali najwyższą frekwencję w naszej gminie – 84,84%! Także dzisiaj mają najwyższą frekwencję wśród 24 Obwodowych Komisji Wyborczych w naszej gminie. Do godziny 17.00 zagłosowało tam już ponad 65% uprawnionych do głosowania. Bardzo dobry wynik odnotowano także w OKW nr 4 – 63,60% (głosujący w SP nr 5 na os. Mielżyńskiego), w OKW nr 16 – 62,89% (Gortatowo i Łowęcin – głosujący w SP nr 1 przy Zamkowej), w OKW nr 15 (Jasin) – 59,70% oraz w OKW nr 11 (głosujący w SP nr 3 na os. Czwartaków), gdzie zanotowano frekwencję na poziomie  59,50%.

Najniższą frekwencje do godziny 17.00 ma OKW nr 19 (mieszkańcy Wierzonki, Wierzenicy i Karłowic) – 44,10%, OKW nr 9 (głosujący w SP nr 1 mieszkańcy centrum miasta) – 48,41% oraz  OKW nr 22  w Kobylnicy – 49,78%.

Udostępnij na

- Reklama -

Popularne

Aktualny numer

- Reklama -

W sobotę rozpoczynają się Dni Swarzędza!

Wielkimi krokami zbliżają się Dni Swarzędza. Impreza rozpocznie się w sobotę, 27 czerwca na polanie przy ul. Strzeleckiej. Podczas największej imprezy plenerowej w Swarzędzu wystąpią: Dawid Kwiatkowski, Małgorzata Ostrowska, zespół Ich Troje, Mała Lady P. oraz Carla Fernandes i DJ Brooklyn Bounce. Nie zabraknie też lokalnych wykonawców, pikniku rodzinnego i pokazu laserowego.

Zderzenie osobówek na Średzkiej

19 maja doszło do groźnego zdarzenia w Zalasewie. Na skrzyżowaniu ulic Średzkiej i Staniewskiego zderzyły się dwa auta.

Ścieżką rowerową aż do Antoninka!

Szykuje się spore udogodnienie dla rowerzystów jeżdżących w kierunku Poznania. Kończąca się na wysokości ul. Świętowidzkiej przy DK92 ścieżka rowerowa zostanie przedłużona do Antoninka.

Koniec z darmowym parkowaniem przy hali sportowej w Swarzędzu

Miasto wprowadziło właśnie opłaty za postój pojazdu na parkingu przy hali sportowej Unii. Parkując w tym miejscu powyżej 2 godzin trzeba będzie płacić 5 zł za każdą rozpoczętą godzinę postoju samochodu.