Zgłoś się na bezpłatne badania

Date:

Bezpłatne badania densytometryczne (w kierunku osteoporozy) oraz spirometryczne odbędą się 23 marca br. w godzinach 08:00 - 16:00 na terenie parkingu przy pływalni „Wodny Raj", ul. Kosynierów 1 w Swarzędzu.

- Reklama -

Z bezpłatnych badań skorzystać będą mogli pełnoletni mieszkańcy miasta i gminy Swarzędz.

Szczególne wskazania do wykonania badania densytometrycznego (w kierunku osteoporozy) mają osoby: w podeszłym wieku, chorujące na cukrzycę, tarczycę, astmę czy RZS, nadużywające używek. Szczególne wskazania do wykonania  spirometrycznego badania profilaktycznego mają m.in. : osoby pracujące w szkodliwych warunkach, palacze tytoniu, alergicy.

Badania wykonywać będzie firma Osteomedik, a liczba miejsc jest ograniczona.

Rejestracja na badania tel.: 61 65 12 312.

Na badania należy zgłosić się z dowodem osobistym.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Udostępnij na

- Reklama -

Popularne

Aktualny numer

- Reklama -

Swarzędzkie podstawówki z defibrylatorami

Jak informuje ratusz, w 10 swarzędzkich szkołach podstawowych zostały zamontowane tzw. kapsuły AED wyposażone w nowoczesne defibrylatory.

Mniej zgonów w Swarzędzu!

W minionym roku zmarło 388 mieszkańców naszej gminy. To najniższy wynik od 2020 roku. Mniej zgonów – niż obecnie - notowano w naszej gminie przed pandemią Covid-19.

W nocy i w święta do stomatologa w Zalasewie

Z nagłym, ostrym bólem zęba, który dopadnie nas w godzinach wieczornych i nocnych, czy w święta nie trzeba już czekać do rana, lub jechać do Poznania. Od 15 listopada w Zalasewie przy ul. Planetarnej funkcjonuje – w ramach NFZ - gabinet doraźnej pomocy stomatologicznej.

Swarzędzka Apteka Przyjazna czynna 24 h

Apteka Przyjazna pełni dyżur całodobowy, w niedziele i święta - 365 dni w roku.