Gruszczyn biegał

Date:

Sołectwo Gruszczyn uczciło Święto Niepodległości tradycyjnym V Gruszczyńskim Biegiem Niepodległości.

- Reklama -

Uczestniczyło w nim 110 zawodników w 4 kategoriach. Wysiłkom zawodników towarzyszył gorący doping licznie zgromadzonej publiczności i piękna pogoda. W czasie imprezy czynna była kawiarenka serwująca ciepłe posiłki. Wszyscy uczestnicy otrzymali słoiczki miodu, ufundowane przez firmę Utal. Podczas Biegu zorganizowana była zbiórka funduszy dla Asi Tomaszewskiej. Na dalsze leczenie udało się zebrać 1511,70 zł.

Udostępnij na

- Reklama -

Popularne

Aktualny numer

- Reklama -

Coraz mniej miejsc w Półmaratonie i „Dziesiątce”

Już tylko 50 dni dzieli nas od Festiwalu Biegowego, który 31 maja odbędzie się w naszym mieście. Zapisy cały czas trwają, ale wolnych miejsc systematycznie ubywa – zostało niecałe 300 w Biegu na 10 km i nieco ponad 150 w Półmaratonie.

W Swarzędzu rośnie sportowy talent!

Dorian Baumann, utalentowany 11-letni sportowiec z Garbów może pochwalić się już wieloma sukcesami. 14 marca, podczas zawodów Grand Prix w Aquathlonie w Bydgoszczy, odniósł kolejne zwycięstwo, a kilka dni później na zawodach w Poznaniu także stanął na najwyższym stopniu podium.

Sukcesy swarzędzan w Pucharze Polski!

Wspaniale zaprezentowali się podczas Pucharu Polski Kadetów i Młodzików w Taekwondo Olimpijskim sportowcy z naszej gminy. Młodzi swarzędzanie wrócili z imprezy z workiem medali i tytułów.

Swarzędzcy sportowcy ze stypendiami

25 sportowców z naszej gminy, reprezentujących różne dyscypliny otrzymało stypendia sportowe na 2026 r. Z budżetu Swarzędza przeznaczono na ten cel 93 tys. zł.