Jak głosował Swarzędz?

Date:

W Swarzędzu zdecydowanie wygrała Koalicja Obywatelska, otrzymując 43,24%głosów, drugie miejsce przypadło Prawu i Sprawiedliwości – 26,74%, na trzecim miejscu uplasowała się Lewica z wynikiem 15,56%.

- Reklama -

Jak głosowali swarzędzanie?

Wyniki w naszej gminie odbiegają znacznie od wyników wyborczych w całym kraju. W Swarzędzu wygrała bowiem dość znacząco Koalicja Obywatelska, na którą zagłosowało 11.691  wyborców. Drugie miejsce przypadło Prawu i Sprawiedliwości, które otrzymało 7.231 głosów. Na trzecim miejsca znalazła się Lewica z 4.206 glosami. Czwarte miejsce dla PSL, na które zagłosowało 2084 wyborców, na ostatnim piątym znalazła się w naszej gminie Konfederacja, na którą oddało głosy 1825 wyborców z naszej gminy.

Wyniki procentowe w gminie Swarzędz:

  1. Koalicja Obywatelska  – 43,24%
  2. Prawo i Sprawiedliwość – 26,74%
  3. Lewica – 15,56%
  4.  PSL – 7,71%
  5. Konfederacja – 6,75%

Frekwencja wyniosła 72,53%

Udostępnij na

- Reklama -

Popularne

Aktualny numer

- Reklama -

Przeżyli wspólnie 55 lat!

Szmaragdowe gody obchodzili w minionych dniach Państwo Zofia i Stanisław Ptaszek. Małżeństwo może pochwalić się potrójnym jubileuszem.

Odszedł Stanisław Maćkowiak

Nie żyje Stanisław Maćkowiak - legenda swarzędzkiego chóru „Akord”, zasłużony, wieloletni i aktywny chórzysta oraz członek Stowarzyszenia, oddany całym sercem swarzędzkiej kulturze. Miał 88 lat.

Swarzędzanie wybierają Zofię i Ignacego!

Znamy najpopularniejsze imiona nadawane w 2025 roku nowo narodzonym mieszkańcom Swarzędza i podswarzędzkich sołectw: to Zofia, Maja, Oliwia i Helena dla dziewczynek oraz Ignacy, Stanisław, Antoni, Nikodem i Adam dla chłopców.

65 lat razem!

Wspaniały jubileusz pożycia małżeńskiego świętowali w minionym tygodniu Państwo Weronika i Julian Kozłowscy ze Swarzędza. Małżonkowie mogą poszczycić się 65-letnim stażem małżeńskim!