Srebro Swarka w Grand Prix Wielkopolski

Date:

Srebrne medale zdobyła drużyna chłopców Swarkaw Grand Prix Wielkopolski Dzieci. W klasyfikacji generalnej wyprzedziła ich drużyna UKS SP26 Poznań.

- Reklama -

15 września br. w Stęszewie odbył się ostatni turniej z cyklu Grand Prix Wielkopolski w sezonie 2018/2019. Zawody rozgrywano w kategoriach dzieci (rocznik 2008) oraz skrzatów (2010). Swarek w obu kategoriach wystawił po dwie drużyny: chłopców i dziewcząt.W kategorii starszej chłopcy pomyślnie przebrnęli eliminacje i zagrali w meczu finałowym, w którym ulegli liderowi rozgrywek, drużynie UKS SP26 Poznań 1:2. I tak też „ułożyła” się kolejność w klasyfikacji generalnej: zwyciężyli zawodnicy UKS SP26, swarzędzanie zajęli miejsce drugie. Rywalizujące przeciwko chłopakom dziewczęta Swarka zajęły w klasyfikacji generalnej miejsce VII, które na pewno pozostawia niedosyt. W kategorii skrzatów chłopcy Swarka zajęli miejsce czwarte, natomiast dziewczęta były szóste. Oba zespoły w tym roku składały się z początkujących zawodników, dla których były to pierwsze w karierze rozgrywki.

Swarzedzki Srebro dla UKS Swarek 02
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Udostępnij na

- Reklama -

Popularne

Aktualny numer

- Reklama -

Swarzędzki Swarek walczy o Puchar Europy!

Na trzy dni Swarzędz stanie się europejską stolicą kobiecego hokeja! Do naszej gminy przybyły najlepsze europejskie drużyny, które od piątku do niedzieli w Zalasewie powalczą o Puchar Europy! Polskę reprezentuje mistrz kraju, czyli zespół swarzędzkiego Swarka!

Swarzędzanki stoczą bój o Puchar Europy!

W weekend 20–22 lutego Swarzędz stanie się stolicą kobiecego hokeja i miejscem rozgrywek o Klubowy Puchar Europy! Do naszej gminy przyjadą najlepsze europejskie drużyny; Polskę będzie reprezentował mistrz kraju, czyli nasz swarzędzki Swarek!

Swarzędzanki Mistrzyniami Polski!

Na dwa tygodnie przed turniejem, w sali SP nr 2 w Swarzędzu Zalasewie odbył się finał Halowych Mistrzostw Polski. Tytuł obroniła drużyna UKS SP5 Swarek Swarzędz, która w finale pokonała AZS Politechnikę Poznańską.

Swarek Swarzędz powalczy o Mistrzostwo Polski!

Szykują się wielkie emocje sportowe na terenie naszej gminy. Swarzędzanki w hali sportowej zalasewskiej SP nr 2 będą walczyć o Mistrzostwo Polski!