Podstawówki czekają na uczniów

Date:

- Reklama -

Niecałe dwa tygodnie pozostało rodzicom by zapisać dziecko do jednej ze szkół podstawowych na terenie naszego miasta i gminy. Nabór potrwa do wtorku, 9 maja br.

Od kilkunastu dni trwa rekrutacja do szkół podstawowych – do klas pierwszych ogólnodostępnych, integracyjnych i sportowych oraz klasy IV i VII sportowej – na rok szkolny 2017/2018. Postępowanie rekrutacyjne do klasy I odbywa się drogą elektroniczną. Zgłoszenia i wnioski należy rejestrować pod adresem https://naborsp-kandydat.vulcan.net.pl/swarzedz, a następnie wydrukować i wraz z wymaganymi załącznikami złożyć w szkole pierwszego wyboru – wyjaśniają urzędnicy swarzędzkiego magistratu. Wyjątek stanowi rekrutacja do klasy czwartej sportowej i siódmej sportowej, która odbywać się będzie poza systemem elektronicznym. Nabór potrwa do wtorku, 9 maja br. Kilka dni później, 12 maja nastąpi opublikowanie list kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych. Z kolei 19 maja br. opublikowane zostaną listy uczniów przyjętych i nieprzyjętych do danej placówki.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Udostępnij na

- Reklama -

Popularne

Aktualny numer

- Reklama -

Uroczyste Absolutorium absolwentów Wielkopolskiej Akademii Społeczno-Ekonomicznej w Środzie Wlkp. – Akademii Nauk Stosowanych

4 lipca br. w Wielkopolskiej Akademii Społeczno – Ekonomicznej w Środzie Wlkp. – Akademii Nauk Stosowanych odbyło się uroczyste Absolutorium. W roku akademickim 2025/2026 studia ukończyło łącznie 360 studentów (studia magisterskie oraz studia licencjackie).

Pobiegną dla Was po raz ósmy!

Dyrektor SP nr 4 w Swarzędzu oraz Fundacja Dzieciaki Czwórki zapraszają mieszkańców Swarzędza i okolic do udziału w XIII Biegu Integracyjnym „Biegnę dla Was”, który odbędzie się 21 czerwca o godzinie 12.00.

Twoje dziecko kocha sport? Ta szkoła jest dla niego!

W zdrowym ciele, bystry umysł. Wybierz szkołę, która dba o wszechstronny rozwój Twojego dziecka w każdym wymiarze. Trwa nabór do klas 1–8 Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Dołącz do nas!

Nie żyje legenda swarzędzkiej oświaty…

Smutna wiadomość dotarła do naszej redakcji. Odszedł znany, bardzo ceniony nauczyciel i pedagog, były dyrektor Zasadniczej Szkoły Zawodowej Kazimierz Kulczak, uhonorowany tytułem „Zasłużony dla Miasta i Gminy Swarzędz”. Miał 101 lat.