Auta w płomieniach

Date:

- Reklama -

W ostatnim czasie spłonęły dwa osobowe auta. Jedno w Paczkowie przy ul. Zapłocie, drugie w Bogucinie, gdzie pożar objął – oprócz samochodu – także sąsiednie pomieszczenia, w którym stały butle z gazem. Na szczęście, do wybuchu nie doszło.

W piątek 8 lipca po godz. 11 strażacy ze Swarzędza, Kobylnicy oraz Antoninka zostali zadysponowani do pożaru samochodu osobowego w Paczkowie na ul. Zapłocie. – Pożarem objęta była komora silnika oraz wnętrze samochodu. Na szczęście nikt z podróżujących samochodem nie ucierpiał – wyjaśnia Tomasz Tomaszewski, naczelnik OSP Kobylnica.  Strażacy bardzo szybko ugasili palący się samochód. Kolejny pożar samochodu miał miejsce 11 lipca o godz. 12 w Bogucinie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali doszczętnie spalony samochód osobowy, stojący w garażu. Niestety, pożar zdążył objąć także sąsiednie pomieszczenie.  -Dodatkowym zagrożeniem dla strażaków były butle z gazem, które znajdowały się wewnątrz jednego z pomieszczeń objętych ogniem – dodaje Tomaszewski. Na szczęście strażakom szybko udało się opanować ogień zlokalizować butle, które po wyniesieniu ze środka zostały szybko schłodzone.

kk

""

Fot. OSP Kobylnica

Udostępnij na

- Reklama -

Popularne

Aktualny numer

- Reklama -

W sobotę rozpoczynają się Dni Swarzędza!

Wielkimi krokami zbliżają się Dni Swarzędza. Impreza rozpocznie się w sobotę, 27 czerwca na polanie przy ul. Strzeleckiej. Podczas największej imprezy plenerowej w Swarzędzu wystąpią: Dawid Kwiatkowski, Małgorzata Ostrowska, zespół Ich Troje, Mała Lady P. oraz Carla Fernandes i DJ Brooklyn Bounce. Nie zabraknie też lokalnych wykonawców, pikniku rodzinnego i pokazu laserowego.

Koniec wahadła na Ligowcu!

Budowany w ciągu DW 194 wiadukt na Ligowcu od ubiegłego tygodnia jest już całkowicie przejezdny. Ruch kołowy w okolicy odbywa się bez tzw. wahadła.

Zderzenie osobówek na Średzkiej

19 maja doszło do groźnego zdarzenia w Zalasewie. Na skrzyżowaniu ulic Średzkiej i Staniewskiego zderzyły się dwa auta.

Nowy wiadukt gotowy w czerwcu

Budowany w ciągu DW 194 wiadukt na Ligowcu pomyślnie przeszedł testy obciążeniowe. Zakończenie inwestycji – jak podaje jej wykonawca - planowane jest na czerwiec.