Seria włamań do domów

Date:

- Reklama -

Trzy włamania do domów jednorodzinnych na tzw. Zatorzu odnotowali w minionym tygodniu swarzędzcy stróże prawa. Włamywacze – pod nieobecność właścicieli – wykradli sprzęt komputerowy, biżuterię i gotówkę.

Trzy włamania w ciągu zaledwie dwóch dni  do domów na Zatorzu odnotowali w minionych dniach funkcjonariusze swarzędzkiego Komisariatu. Okradzione zostały domy jednorodzinne na ul. Kórnickiej, na Poniatowskiego oraz na Wilkońskich. Do pierwszego z serii włamań doszło 3 lutego br. na ul. Kórnickiej. – Nieznany sprawca bądź sprawcy dostali się do domu po sforsowaniu  zasuwy drzwi wejściowych, a następnie dokonali kradzieży – wyjaśnia st. asp. Karol Łuszczek ze swarzędzkiego Komisariatu. Policji zabezpieczyła pozostawione przez sprawcę ślady. Kolejne dwa włamania miały miejsce dwa dni później, obydwa tym samym dniu – 5 lutego. Tego dnia włamywacze, bądź włamywacze sforsowali  drzwi tarasowe w domu jednorodzinnym na ul. Wilkońskich. Także 5 lutego złodzieje dostali się do domu na ul. Poniatowskiego. – W tym przypadku włamywacze  dostali się do środka także po wcześniejszym wypchnięciu drzwi tarasowych – wyjaśnia Karol Łuszczek z KP w Swarzędzu.  Z domów wykradziono biżuterię, pieniądze, sprzęt komputerowy, sprzęt  AGD.  – Włamywacze wybierają godziny wieczorne pod nieobecność właścicieli. Świadczy to o wcześniejszej obserwacji zachowań właścicieli przez sprawców – podkreśla zastępca szefa swarzędzkiego Komisariatu Piotr Borowiak, apelując jednocześnie o wzmożona czujność tzw. sąsiedzką. – Jeśli mieszkaniec zobaczy krążące po ulicy, podejrzanie zachowujące się osoby, obserwujące posesje, prosimy o zgłaszanie takich sygnałów do dyżurnego naszej jednostki – apeluje zastępca szefa swarzędzkiego Komisariatu, kom. Piotr Borowiak.

kt


 

Udostępnij na

- Reklama -

Popularne

Aktualny numer

- Reklama -

3 naturalne sposoby dbania o zdrowie. Żyj sprawnie!

Troska o zdrowie nie musi oznaczać dużych nakładów finansowych czy skomplikowanych planów treningowych. Wiele działań, które realnie wpływają na lepsze samopoczucie, można wdrożyć samodzielnie i bez specjalnego sprzętu. Poniżej znajdziesz trzy proste, naturalne sposoby wspierania zdrowia, które możesz wprowadzić do swojej codzienności.

Dobrego i bezpiecznego 2026 roku!

I nadszedł nowy rok. Życzymy Państwu by był lepszy niż poprzedni. By nie zabrakło Państwu zdrowia i radości, spokoju i pokoju! By 2026 był rokiem spełniania marzeń!

Los bezdomnych także w naszych rękach

Zima to niezwykle trudny czas dla osób znajdujących się w kryzysie bezdomności. Grozi im bowiem głód i wychłodzenie. Pamiętajmy, że wiele w tym względzie zależy od nas samych.

Swarzędz ma nowe wielkie krzesło!

W Mikołajki przed pawilonem Cechu Stolarzy Swarzędzkich przy ul. Wrzesińskiej uroczyście odsłonięto nowy swarzędzki mebel – wielkie krzesło, które powstało w Zakładzie Stolarskim Grzegorza Zaremby. To już trzeci model krzesła, którego historia sięga 1995 r.