Szybowcowa znowu pod wodą

Date:

- Reklama -

Tradycyjnie, w wyników obfitych opadów deszczu, ulica Szybowcowa w Janikowie została podtopiona.

17 września strażacy z Kobylnicy interweniowali w Janikowie. – Wskutek silnych opadów deszczu, ulica Szybowcowa została zalana – wyjaśnia Tomasz Tomaszewski, komendant OSP Kobylnica. W przypadku tej ulicy, to już niemal tradycja. Zawsze kiedy pada silny deszcz, ulica zostaje podtopiona. Tym razem woda zaczęła się wlewać na dwie sąsiednie posesje. Strażacy musieli użyć pomp. Akcja trwała ponad 1,5 godziny.

kt

 

Udostępnij na

- Reklama -

Popularne

Aktualny numer

- Reklama -

Ścieżką rowerową aż do Antoninka!

Szykuje się spore udogodnienie dla rowerzystów jeżdżących w kierunku Poznania. Kończąca się na wysokości ul. Świętowidzkiej przy DK92 ścieżka rowerowa zostanie przedłużona do Antoninka.

Koniec z darmowym parkowaniem przy hali sportowej w Swarzędzu

Miasto wprowadziło właśnie opłaty za postój pojazdu na parkingu przy hali sportowej Unii. Parkując w tym miejscu powyżej 2 godzin trzeba będzie płacić 5 zł za każdą rozpoczętą godzinę postoju samochodu.

Paczkowo z imprezą wielkanocną i Bazarkiem

Sołtys i Rada Sołecka Paczkowa serdecznie zapraszają mieszkańców oraz gości do spędzenia miłego popołudnia w Paczkowie podczas Festynu Wielkanocnego połączonego z Bazarkiem.

Bez wody w czterech sołectwach!

Jak informuje poznański Aquanet, w związku z niezbędnym remontem komór magistrali wodociągowej w nocy z 28 lutego na 1 marca w czterech sołectwach gminy Swarzędz wystąpi obniżone ciśnienie wody, a miejscami brak dostaw.