Usuwali skutki wichury

Date:

- Reklama -

W minionym tygodniu nad Swarzędzem i gminą trochę wiało. Silne podmuchy wiatru spowodowały, że sporo drzew zostało powalonych. Strażacy ze Swarzędza i Kobylnicy usuwali popękane i połamane drzewa, które zagrażały bezpieczeństwu kierowców i pieszych.

Kobylniccy strażacy 20 czerwca zostali wezwani do Uzarzewa, gdzie osłabione po wichurach drzew pękło i zaczęło się niebezpiecznie pochylać na pobliski sklep. – Po przybyciu na miejsce okazało się iż drzewo jest na tyle wysokie i pochylone nad sklepem, że trzeba je było obcinać po kawałku, dlatego na miejsce wezwano drabinę z JRG-3. Nasze działania trwały ponad dwie godziny – wyjaśnia Tomasz Tomaszewski, szef kobylnickich strażaków. Z kolei strażacy ze Swarzędza interweniowali w Sarbinowie, gdzie po przejściu wichury wiele drzew zostało powalonych. – Między innymi usuwaliśmy z jezdni połamane drzewa na ulicy Borówkowej. Potem udając się w stronę Paczkowa napotkaliśmy na kolejne skutki przejścia wichury. Konieczne było użycie pilarek łańcuchowo – spalinowych – informuje Tobiasz Baranicz z OSP Swarzędz.

kt

 "Usuwali

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Udostępnij na

- Reklama -

Popularne

Aktualny numer

- Reklama -

W sobotę rozpoczynają się Dni Swarzędza!

Wielkimi krokami zbliżają się Dni Swarzędza. Impreza rozpocznie się w sobotę, 27 czerwca na polanie przy ul. Strzeleckiej. Podczas największej imprezy plenerowej w Swarzędzu wystąpią: Dawid Kwiatkowski, Małgorzata Ostrowska, zespół Ich Troje, Mała Lady P. oraz Carla Fernandes i DJ Brooklyn Bounce. Nie zabraknie też lokalnych wykonawców, pikniku rodzinnego i pokazu laserowego.

Zderzenie osobówek na Średzkiej

19 maja doszło do groźnego zdarzenia w Zalasewie. Na skrzyżowaniu ulic Średzkiej i Staniewskiego zderzyły się dwa auta.

Ścieżką rowerową aż do Antoninka!

Szykuje się spore udogodnienie dla rowerzystów jeżdżących w kierunku Poznania. Kończąca się na wysokości ul. Świętowidzkiej przy DK92 ścieżka rowerowa zostanie przedłużona do Antoninka.

Koniec z darmowym parkowaniem przy hali sportowej w Swarzędzu

Miasto wprowadziło właśnie opłaty za postój pojazdu na parkingu przy hali sportowej Unii. Parkując w tym miejscu powyżej 2 godzin trzeba będzie płacić 5 zł za każdą rozpoczętą godzinę postoju samochodu.