Zdobyli Godło

Date:

- Reklama -

19 marca, z okazji Dnia Patrona Gminy i swarzędzkich stolarzy podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej ogłoszono wyniki III edycji konkursu o Godło Promocyjne Mebli swarzędzkich SWARZĘDZ. Kapituła Konkursu wyłoniła czterech laureatów.

Podczas uroczystej sesji, która 19 marca odbyła się w Ośrodku Kultury oficjalnie ogłoszono wyniki III już edycji Konkursu o godło Promocyjne Swarzędz. Kapituła Konkursu, w skład której weszli eksperci meblarstwa i wzornictwa, profesorowie poznańskich uczelni oraz Cechu Stolarzy Piotr Kasprzak i burmistrz Anna Tomicka przyznała nagrody w 2 kategoriach: Produkcja Przemysłowa i – Rzemiosło: Laureatami w kategorii Produkcja Przemysłowa zostali: ARISmebel Ryszard Włodarczyk za modułowy system narożny ENERGY (pomarańczowy) i Fabryka Mebli Tapicerowanych TOMBEA Sp. z o.o. za komplet mebli wypoczynkowych PALERMO. W kategorii rzemiosło nagrody przyznano:

Zakładowi Stolarskiemu Kazimierz Kasprzak za komplet mebli do sypialni GRAND i Zakładowi Stolarskiemu STOLLUX Jarosław Lesiński za zestaw mebli do jadalni CITY. Firmy zdobyły prawo posługiwania się godłem SWARZĘDZ w promocji nagrodzonych mebli.

– Oceniając meble Kapituła kierowała się estetyką i wzornictwem, jakością wykonania i użytych materiałów, funkcjonalnością czy innowacyjnością – wyjaśnia Marcin Młodziński, kierownik Referatu Promocji UMiG.

kt

 

Udostępnij na

- Reklama -

Popularne

Aktualny numer

- Reklama -

Swarzędz z Międzynarodowym Festiwalem Sztuki Ludowej!

Szykuje się nie lada gratka dla miłośników muzyki ludowej z różnych zakątków świata. 16 sierpnia w Swarzędzu odbędzie się bowiem 19. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ludowej, podczas którego zaprezentują się zespoły m.in. z Tajwanu, Turcji, Senegalu czy Algierii.

W sobotę rozpoczynają się Dni Swarzędza!

Wielkimi krokami zbliżają się Dni Swarzędza. Impreza rozpocznie się w sobotę, 27 czerwca na polanie przy ul. Strzeleckiej. Podczas największej imprezy plenerowej w Swarzędzu wystąpią: Dawid Kwiatkowski, Małgorzata Ostrowska, zespół Ich Troje, Mała Lady P. oraz Carla Fernandes i DJ Brooklyn Bounce. Nie zabraknie też lokalnych wykonawców, pikniku rodzinnego i pokazu laserowego.

Zderzenie osobówek na Średzkiej

19 maja doszło do groźnego zdarzenia w Zalasewie. Na skrzyżowaniu ulic Średzkiej i Staniewskiego zderzyły się dwa auta.

Ścieżką rowerową aż do Antoninka!

Szykuje się spore udogodnienie dla rowerzystów jeżdżących w kierunku Poznania. Kończąca się na wysokości ul. Świętowidzkiej przy DK92 ścieżka rowerowa zostanie przedłużona do Antoninka.