Kolejny maraton za nami

Date:

- Reklama -

Po raz kolejny w niedzielny wczesny poranek 14 października 2012 roku 110-osobowa grupa młodzieży z Gimnazjum nr 2 w Swarzędzu pod opieką nauczycieli pojechała do Poznania, aby aktywnie uczestniczyć w organizacji 13 Poznań Maratonu.

W tym roku trasa biegu po raz pierwszy wytyczona została jako jedna pętla 42 km i 195 m ulicami miasta. W maratonie wzięła udział rekordowa liczba biegaczy, ponad 6 tysięcy, wśród nich także mieszkańcy Swarzędza i okolic. Do zadań wolontariuszy należało przygotowanie i obsługa dwóch z ośmiu punktów żywieniowych, na trasie był to punkt piąty i szósty. Pierwszy z nich znajdował się na 25 km w Antoninku przy Młyńskim Kole, drugi na 30 km przy ul. Warszawskiej w Poznaniu. Na każdym punkcie dziewczęta, chłopcy i nauczyciele rozstawili 30 stolików, zapełnili je kubkami z wodą i napojem energetyzującym, bananami, czekoladą i cukrem. W czasie biegu maratończyków pilnowaliśmy, aby niczego nie zabrakło na stolikach, a po ich przebiegnięciu sprawnie posprzątaliśmy wszystkie kubki, zapakowaliśmy stoliki i pozostałe napoje do ciężarówki. Gimnazjaliści, jak i ich opiekunowie: M. Adolp, E. Buzalska-Mikołajewska, M. Krzystanek, E, Madanowska, A. Mazur, A. Pytlewska, A. Talarczyk, M. Wojtkowiak, M. Chojnacki, M. Krzystanek i W. Kmieciak po raz kolejny świetnie wywiązali się ze swoich zadań – nie tylko podawali żywność maratończykom, ale również gorąco dopingowali biegaczy. Z uśmiechami na twarzach i zadowoleni około godz. 14 wróciliśmy do Swarzędza. Dziękujemy pani Burmistrz za możliwość bezpłatnego przejazdu komunikacją swarzędzką oraz firmie przewozowej MADbus.

                                                               Maria Krzystanek i Ewa Madanowska

 

Udostępnij na

- Reklama -

Popularne

Aktualny numer

- Reklama -

Ścieżką rowerową aż do Antoninka!

Szykuje się spore udogodnienie dla rowerzystów jeżdżących w kierunku Poznania. Kończąca się na wysokości ul. Świętowidzkiej przy DK92 ścieżka rowerowa zostanie przedłużona do Antoninka.

Koniec z darmowym parkowaniem przy hali sportowej w Swarzędzu

Miasto wprowadziło właśnie opłaty za postój pojazdu na parkingu przy hali sportowej Unii. Parkując w tym miejscu powyżej 2 godzin trzeba będzie płacić 5 zł za każdą rozpoczętą godzinę postoju samochodu.

Paczkowo z imprezą wielkanocną i Bazarkiem

Sołtys i Rada Sołecka Paczkowa serdecznie zapraszają mieszkańców oraz gości do spędzenia miłego popołudnia w Paczkowie podczas Festynu Wielkanocnego połączonego z Bazarkiem.

3 naturalne sposoby dbania o zdrowie. Żyj sprawnie!

Troska o zdrowie nie musi oznaczać dużych nakładów finansowych czy skomplikowanych planów treningowych. Wiele działań, które realnie wpływają na lepsze samopoczucie, można wdrożyć samodzielnie i bez specjalnego sprzętu. Poniżej znajdziesz trzy proste, naturalne sposoby wspierania zdrowia, które możesz wprowadzić do swojej codzienności.