Swarzędz trzyma kciuki za Paraolimpijczyka

Date:

- Reklama -

Krzysztof Paterka, swarzędzki pływak, Mistrz Świata i rekordzista Świata w sobotę na Paraolimpiadzie w Londynie będzie walczył o podium na swoim koronnym dystansie 100 m stylem klasycznym.

Swarzędzki niepełnosprawny pływak, Krzysztof Paterka swoją kolekcją medali i sukcesów mógłby obdzielić niejednego sportowca. Mistrz Świata z Rio de Janeiro z 2009 r. i złoty medalista ze światowych igrzysk IWAS World Games 2011 w Sharjah niedaleko Dubaju nie zawodzi na najważniejszych imprezach pływackich. Przez swarzędzaninem jednak najważniejsze starty – na paraolimpiadzie w Londynie, do których młody pływak przygotowywał się od wielu miesięcy, a nawet lat. Przed wyjazdem do Londynu zapewniał – Ze swojej strony mogę obiecać, że zrobię wszystko co w mojej mocy, by godnie reprezentować kraj na Igrzyskach w stolicy Wielkiej Brytanii – deklarował Krzysztof Paterka.

{gallery}31.08.12{/gallery}

Od kilku dni pływak przebywa w Londynie. W najbliższą sobotę czeka go pierwszy start – na dystansie 100 m stylem klasycznym. Nadzieje na medal swarzędzkiego sportowca są ogromne. Tym bardziej, że jest on niezwykle ambitnym sportowcem, stawiającym sobie coraz wyżej poprzeczkę i pokonującym – mimo słabości – wiele barier.

Trzymajmy zatem kciuki za naszego rodzimego paraolimpijczyka!

kt

 

Udostępnij na

- Reklama -

Popularne

Aktualny numer

- Reklama -

Ścieżką rowerową aż do Antoninka!

Szykuje się spore udogodnienie dla rowerzystów jeżdżących w kierunku Poznania. Kończąca się na wysokości ul. Świętowidzkiej przy DK92 ścieżka rowerowa zostanie przedłużona do Antoninka.

Koniec z darmowym parkowaniem przy hali sportowej w Swarzędzu

Miasto wprowadziło właśnie opłaty za postój pojazdu na parkingu przy hali sportowej Unii. Parkując w tym miejscu powyżej 2 godzin trzeba będzie płacić 5 zł za każdą rozpoczętą godzinę postoju samochodu.

Paczkowo z imprezą wielkanocną i Bazarkiem

Sołtys i Rada Sołecka Paczkowa serdecznie zapraszają mieszkańców oraz gości do spędzenia miłego popołudnia w Paczkowie podczas Festynu Wielkanocnego połączonego z Bazarkiem.

3 naturalne sposoby dbania o zdrowie. Żyj sprawnie!

Troska o zdrowie nie musi oznaczać dużych nakładów finansowych czy skomplikowanych planów treningowych. Wiele działań, które realnie wpływają na lepsze samopoczucie, można wdrożyć samodzielnie i bez specjalnego sprzętu. Poniżej znajdziesz trzy proste, naturalne sposoby wspierania zdrowia, które możesz wprowadzić do swojej codzienności.