Kiedy szczyt epidemii w Polsce?

Date:

Według ostatnich prognoz firm, które zajmują się badaniem rozwoju epidemii, szczyt zachorowań w Polsce jest przewidywany między 20 a 30 kwietnia, a najpewniej około 25 kwietnia. Ma wówczas chorować około 10 tys. Polaków. Liczba ofiar śmiertelnych w Polsce może sięgnąć od 1,5 do 3 tys. osób. To optymistyczna wersja.

- Reklama -

Pierwsze potwierdzone zachorowanie na koronawirusa w Polsce stwierdzono 4 kwietnia w Zielonej Górze. Od tego czasu minęło 5 tygodni, a w Polsce mamy ponad 5,5 tys. zakażonych i   ponad 170 ofiar śmiertelnych.  Najgorsza sytuacja panuje w województwie mazowieckim, gdzie zachorowało już prawie 1,4 tys. osób. W Wielkopolsce zachorowało do tej pory ponad 430 osób.

Kiedy możemy spodziewać się szczytu zachorowań?  Prognozy badaczy są różne, najczęściej jednak padają daty między 20 a 30 kwietnia. Jedna z firm podała nawet datę dzienną, wskazując, że szczyt epidemii osiągniemy 25 kwietnia, kiedy liczba zanotowanych przypadków zbliży się do 10 tys. osób. To optymistyczna wersja, przy założeniu, że Polacy na święta zostaną w domu. W innym wypadku liczba zakażonych może się podwoić, albo nawet potroić!

Z kolei amerykański Institute for Health Metrics and Evaluation prognozuje szczyt epidemii koronawirusa w Polsce na 21-24 kwietnia, a liczbę ofiar śmiertelnych na 2 tysiące (od 1,2 do 3 tys.).

Udostępnij na

- Reklama -

Popularne

Aktualny numer

- Reklama -

Swarzędzkie podstawówki z defibrylatorami

Jak informuje ratusz, w 10 swarzędzkich szkołach podstawowych zostały zamontowane tzw. kapsuły AED wyposażone w nowoczesne defibrylatory.

Mniej zgonów w Swarzędzu!

W minionym roku zmarło 388 mieszkańców naszej gminy. To najniższy wynik od 2020 roku. Mniej zgonów – niż obecnie - notowano w naszej gminie przed pandemią Covid-19.

W nocy i w święta do stomatologa w Zalasewie

Z nagłym, ostrym bólem zęba, który dopadnie nas w godzinach wieczornych i nocnych, czy w święta nie trzeba już czekać do rana, lub jechać do Poznania. Od 15 listopada w Zalasewie przy ul. Planetarnej funkcjonuje – w ramach NFZ - gabinet doraźnej pomocy stomatologicznej.

Swarzędzka Apteka Przyjazna czynna 24 h

Apteka Przyjazna pełni dyżur całodobowy, w niedziele i święta - 365 dni w roku.