Kolizja na swarzędzkim skrzyżowaniu

Date:

We wtorek, 5 maja wieczorem na skrzyżowaniu ulic Polnej i Wrzesińskiej doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych.

- Reklama -

Na miejsce zostali zadysponowani strażacy ze Swarzędza i Poznania.Około godziny 19:00 na krzyżówce doszło do kolizji dwóch pojazdów. Działania strażaków polegały na sorpcji płynów eksploatacyjnych, uprzątnięciu szkła i plastików z jezdni oraz zepchnięcia pojazdów z jezdni za pomocą specjalistycznych rolek pod koła – wyjaśnia Łukasz Meyza z OSP Swarzędz. Na szczęście nikt w tym zdarzeniu nie odniósł obrażeń. Akcja ratownicza zakończyła się po pół godzinie. Okoliczności kolizji wyjaśnia policja.

KOlizja 2 Tygodnik i Portal Swarzedzki

Udostępnij na

- Reklama -

Popularne

Aktualny numer

- Reklama -

Dachował na torach kolejowych w Kobylnicy!

W miniony poniedziałek w Kobylnicy samochód osobowy wypadł z drogi, ściął latarnię i po kilkukrotnym koziołkowaniu zatrzymał się na torach kolejowych. Kierujący autem 38-latek może mówić o sporym szczęściu; odniósł tylko niewielkie obrażenia. Jak ustalili policjanci – mężczyzna miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Zdarzenie to spowodowało spore utrudnienia w ruchu pociągów na tej linii.

Oszustwa na „paczkę kurierską” ze swarzędzkiego Urzędu!

Swarzędzki ratusz ostrzega przez oszustami, którzy dzwonią do mieszkańców Swarzędza i informują, że mają dla nich przesyłkę kurierską ze swarzędzkiego Urzędu. - To oszustwo! Urząd Miasta i Gminy w Swarzędzu nie wysyła do mieszkańców żadnych przesyłek kurierskich i nie zleca ich doręczania w taki sposób – podkreślają urzędnicy ze swarzędzkiego magistratu.

Swarzędzcy strażnicy ustalili sprawcę pięciu dzikich wysypisk

Swarzędzcy strażnicy miejscy ustalili sprawcę pięciu dzikich wysypisk śmieci, zlokalizowanych w naszej gminie. Delikwent został ukarany mandatami, poniósł też koszty wynajęcia kontenera oraz ekipy sprzątającej.

Drzewo zerwało linię energetyczną

W poniedziałek, 29 czerwca br. kobylniccy strażacy interweniowali w Uzarzewie, gdzie powalone drzewo zerwało linie energetyczne.