Po krajówce w Swarzędzu znowu inaczej!

Date:

Roboty budowlane związane z wymianą wiaduktu nad ul. Piaski dobiegają końca. Po drodze krajowej jeździmy ponownie inaczej, bo z częściowym wykorzystaniem obu jej nitek. W okolicy trwają ostatnie prace montażowe i porządkowe.

- Reklama -

Trwające od września 2023 r. roboty budowlane związane z wymianą wiaduktu nad ul. Piaski chylą się ku końcowi. Inwestycja zlecona i pilotowana przez Generalną, Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, przypomnijmy, wiązała się ze sporymi utrudnieniami dla kierowców i pasażerów komunikacji, bo na samej ul. Piaski przez długi czas obowiązywał ruch wahadłowy (dopiero niedawno wahadło zostało zniesione), ulica była też w międzyczasie kilka razy zamykana, z kolei na drodze krajowej ruch ponownie odbywa się po nowemu – tym razem po jej obu nitkach, choć tylko z wykorzystaniem zewnętrznych, wolniejszych jezdni. Apelujemy zatem do kierowców o zwracanie uwagi na zainstalowane w okolicy oznakowanie. W rejonie inwestycji natomiast – jak wynika z naszych obserwacji – trwają ostatnie prace montażowe i porządkowe, związane m.in. z instalowaniem barierek ochronnych i tzw. małej architektury.I jak wynika z interaktywnej mapy utrudnień drogowych udostępnianej przez GDDKiA, tak ma być do końca maja. Po tym czasie inwestycja w całości powinna zostać oddana do publicznego użytku. Zanim to jednak nastąpi odbędą się testy obciążeniowe wybudowanego wiaduktu, o czym już w międzyczasie informowaliśmy. – Po uzyskaniu pozytywnych wyników rozpocznie się procedura odbiorowa. Po jej zakończeniu możliwe będzie wydanie decyzji pozwolenia na użytkowanie przez Inspektora Nadzoru Budowlanego, na podstawie którego wprowadzimy stałą organizację ruchu i udostępnimy obiekty do ruchu – mówiła nam niedawno Alina Cieślak, rzecznik prasowy poznańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Przypomnijmy, że termin realizacji całego przedsięwzięcia to 2 lata od dnia podpisania umowy między GDDKiA a wykonawcą (co nastąpiło w marcu 2023 r.), roboty budowlane w tej okolicy – i tym samym utrudnienia dla kierowców, pasażerów komunikacji oraz pieszych – powinny definitywnie zakończyć się, jak podaje GDDKiA, najpóźniej w czerwcu.

Piaski2 Tygodnik i Portal Swarzedzki

Udostępnij na

- Reklama -

Popularne

Aktualny numer

- Reklama -

Swarzędzkie podstawówki z defibrylatorami

Jak informuje ratusz, w 10 swarzędzkich szkołach podstawowych zostały zamontowane tzw. kapsuły AED wyposażone w nowoczesne defibrylatory.

W Swarzędzu wybrali młodzieżowych radnych!

W poprzedni wtorek odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej. Zainteresowanie nastolatków było spore, bo o 16 mandatów ubiegało się 42 kandydatów. Frekwencja wyborcza wyniosła 56,4%.

Swarzędz odwołał lekcje we wtorek!

Gmina – w związku z fatalnymi warunkami atmosferycznymi - zawiesiła także we wtorek, 27 stycznia zajęcia dydaktyczne w 10 szkołach podstawowych na terenie miasta i gminy.

Zajęcia w szkołach podstawowych odwołane do końca dnia!

Do końca dzisiejszego dnia swarzędzki magistrat odwołał zajęcia w 10. szkołach podstawowych na terenie miasta i gminy.