Altana w płomieniach

Date:

Cztery zastępy straży pożarnej ze Swarzędza i Poznania gasiły pożar altany, który wybuchł 4 sierpnia przy ul. Borówki, na granicy Poznania i Swarzędza.

- Reklama -

Po przybyciu na miejsce strażacy natychmiast przystąpili do akcji gaśniczej, ponieważ istniało zagrożenie, że w środku mógł się ktoś znajdować. – Na szczęście po przeszukaniu wnętrza altany przez strażaków nie znaleziono nikogo w środku – relacjonuje Tobiasz Baranicz z OSP Swarzędz. Niestety, pomimo szybkiej interwencji strażaków drewniana konstrukcja altany doszczętnie spłonęła. Na miejsce wezwano także patrol policji. Akcja gaśnicza trwała ponad godzinę.

Udostępnij na

- Reklama -

Popularne

Aktualny numer

- Reklama -

Dachował na torach kolejowych w Kobylnicy!

W miniony poniedziałek w Kobylnicy samochód osobowy wypadł z drogi, ściął latarnię i po kilkukrotnym koziołkowaniu zatrzymał się na torach kolejowych. Kierujący autem 38-latek może mówić o sporym szczęściu; odniósł tylko niewielkie obrażenia. Jak ustalili policjanci – mężczyzna miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Zdarzenie to spowodowało spore utrudnienia w ruchu pociągów na tej linii.

Oszustwa na „paczkę kurierską” ze swarzędzkiego Urzędu!

Swarzędzki ratusz ostrzega przez oszustami, którzy dzwonią do mieszkańców Swarzędza i informują, że mają dla nich przesyłkę kurierską ze swarzędzkiego Urzędu. - To oszustwo! Urząd Miasta i Gminy w Swarzędzu nie wysyła do mieszkańców żadnych przesyłek kurierskich i nie zleca ich doręczania w taki sposób – podkreślają urzędnicy ze swarzędzkiego magistratu.

Swarzędzcy strażnicy ustalili sprawcę pięciu dzikich wysypisk

Swarzędzcy strażnicy miejscy ustalili sprawcę pięciu dzikich wysypisk śmieci, zlokalizowanych w naszej gminie. Delikwent został ukarany mandatami, poniósł też koszty wynajęcia kontenera oraz ekipy sprzątającej.

Drzewo zerwało linię energetyczną

W poniedziałek, 29 czerwca br. kobylniccy strażacy interweniowali w Uzarzewie, gdzie powalone drzewo zerwało linie energetyczne.