Nie żyje Kacper Sobota

Date:

Środowisko sportowe poniosło niepowetowaną Stratę. 10 kwietnia zmarł Kacper Sobota, znany swarzędzki piłkarz, pasjonat sportu, działacz, trener i wychowawca, od 2020 roku członek Zarządu Meblorza Swarzędz, współzałożyciel Akademii Bracia Z Boiska. Miał tylko 33 lata.

- Reklama -

Bardzo smutna informacja dotarła do naszej redakcji. 10 kwietnia, w wieku 33 lat odszedł Kacper Sobota, znany swarzędzki pasjonat sportu, piłkarz, aktywny działacz sportowy i trener. Pan Kacper był wychowankiem Unii Swarzędz, w której grał do wieku seniorskiego. W 2013 roku, kiedy powstał Meblorz, grał w nim od pierwszego spotkania. Był rekordzistą Meblorza pod względem rozegranych minut w barwach tego klubu. W 2019 roku, kiedy powstawała Akademia Meblorza Swarzędz, był – razem z Wojtkiem Niklausem – pierwszym trenerem drużyn młodzieżowych. Pracował także z dziećmi w Lech Poznań Football Academy Swarzędz. Był aktywnym działaczem Meblorza, od 2020 roku członkiem Zarząd tego klubu, a także współzałożycielem Akademii Bracia z Boiska. Znany i bardzo lubiany przez dzieci i młodzież oraz cale środowisko sportowe. Jego odejście to wielka Strata dla swarzędzkiego sportu.

Udostępnij na

- Reklama -

Popularne

Aktualny numer

- Reklama -

Trudny początek sezonu Meblorza

Nie najlepiej swoją przygodę w IV lidze rozpoczęli Meblorze. Po trzech kolejkach mieli zero punktów i zajmowali ostatnie miejsce w tabeli. Pierwszy punkt udało się zdobyć dopiero w miniony weekend. Swarzędzanie po meczu pełnym walki, zremisowali z faworyzowanym Mieszkiem Gniezno.

Swarzędzka Jadłodzielnia zmieniła lokalizację

Ważna informacja dla wszystkich osób korzystających ze Swarzędzkiej Jadłodzielni. Punkt, który do tej pory znajdował się na osiedlu Mielżyńskiego 3a, został przeniesiony na osiedle Tytusa Działyńskiego 1.

Uwięzieni na bagnach w Dolinie Cybiny!

W minioną sobotę strażacy z naszej gminy interweniowali w okolicach Katarzynek, gdzie pilnej pomocy potrzebowały dwie osoby oraz pies, uwięzione na terenie bagnistym. Akcja zakończyła się szczęśliwie – po 4 godzinach w trudno dostępnym terenie uwięzione kobiety i psa ewakuowano. Nikt nie odniósł obrażeń, skończyło się jedynie na strachu.

Szkoła Policealna Pascal Poznań – trwa letnia rekrutacja

Szkoła Policealna Pascal to miejsce stworzone z myślą o osobach, które chcą połączyć naukę z pracą i codziennymi obowiązkami. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych wykładowców, a programy nauczania skupiają się przede wszystkim na praktycznych umiejętnościach potrzebnych na rynku pracy.