Przerażające okrucieństwo wobec psa

Date:

Funkcjonariusze Straży Miejskiej pracujący w „Ekopatrolu” zostali w środę, 21 kwietnia wezwani na jedną z ulic w Swarzędzu, gdzie właściciel miał przetrzymywać skrajnie zaniedbanego psa. Stan czworonoga przeraził jednak nawet najbardziej doświadczonych municypalnych. Zwierzęcia, niestety, nie udało się uratować.

- Reklama -

W środę, 21 kwietnia swarzędzki „Ekopatrol” wezwano na jedną ulic w mieście, gdzie właściciel miał przetrzymywać bardzo zaniedbanego psa. Funkcjonariusze udali się pod wskazany adres, nie spodziewali się jednak, że sytuacja jaką zastaną na miejscu okaże się tak bardzo dramatyczna – pies był nie tylko skrajnie zapuszczony i brudny, był także żywcem zjadany przez pasożyty. – To co funkcjonariusze zastali na miejscu przeraziło ich, choć niejedno już widzieli – mówi Piotr Kubczak, komendant miejscowej Straży Miejskiej. – Psiak był wiekowy, brudny, wychudzony, pożerany żywcem przez pasożyty, z sierścią pozlepianą wydzielinami i odchodami oraz otwartą, nieleczoną raną powłok brzusznych – wylicza dalej szef strażników. Nie wiadomo jak długo trwało cierpienie czworonoga. Zwierzę jednak zostało natychmiast odebrane właścicielowi przez strażników na podstawie art. 7 ustawy o ochronie zwierząt i przetransportowane do schroniska w Skałowie. – Tam piesek został poddany operacji. Niestety, mimo szybkiej i fachowej pomocy weterynaryjnej nie udało się go uratować – mówi P. Kubczak, zapowiadając że Straż Miejska złoży zawiadomienie w sprawie znęcania się nad zwierzęciem. – Mamy nadzieję, że Temida nie będzie wobec zwyrodnialca wyrozumiała – podsumowuje szef municypalnych. Sprawą, jak się dowiedzieliśmy, zajęła się także poznańska policja, która gromadzi dowody przeciwko właścicielowi zwierzęcia. Na razie nie wiadomo jaka kara może grozić mężczyźnie. Wszystko zależy od tego jak zakwalifikowany zostanie ten czyn.

Udostępnij na

- Reklama -

Popularne

Aktualny numer

- Reklama -

Dachował na torach kolejowych w Kobylnicy!

W miniony poniedziałek w Kobylnicy samochód osobowy wypadł z drogi, ściął latarnię i po kilkukrotnym koziołkowaniu zatrzymał się na torach kolejowych. Kierujący autem 38-latek może mówić o sporym szczęściu; odniósł tylko niewielkie obrażenia. Jak ustalili policjanci – mężczyzna miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Zdarzenie to spowodowało spore utrudnienia w ruchu pociągów na tej linii.

Oszustwa na „paczkę kurierską” ze swarzędzkiego Urzędu!

Swarzędzki ratusz ostrzega przez oszustami, którzy dzwonią do mieszkańców Swarzędza i informują, że mają dla nich przesyłkę kurierską ze swarzędzkiego Urzędu. - To oszustwo! Urząd Miasta i Gminy w Swarzędzu nie wysyła do mieszkańców żadnych przesyłek kurierskich i nie zleca ich doręczania w taki sposób – podkreślają urzędnicy ze swarzędzkiego magistratu.

Swarzędzcy strażnicy ustalili sprawcę pięciu dzikich wysypisk

Swarzędzcy strażnicy miejscy ustalili sprawcę pięciu dzikich wysypisk śmieci, zlokalizowanych w naszej gminie. Delikwent został ukarany mandatami, poniósł też koszty wynajęcia kontenera oraz ekipy sprzątającej.

Drzewo zerwało linię energetyczną

W poniedziałek, 29 czerwca br. kobylniccy strażacy interweniowali w Uzarzewie, gdzie powalone drzewo zerwało linie energetyczne.