Kocioł na Cieszkowskiego

Date:

W minioną środę rozpoczęła się naprawa awaryjnej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Cieszkowskiego, Wrzesińskiej i Polnej. Brak świateł sterujących ruchem w tym miejscu spowodował ogromne korki i nieporozumienia wśród kierowców próbujących przejechać przez zatłoczoną krzyżówkę.

- Reklama -

Zgodnie z zapowiedziami ratusza, w minioną środę wyłączona została sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu powiatowych ulic: Cieszkowskiego, Wrzesińskiej i Polnej. Firma zajmująca się serwisem tego typu urządzeń zdemontowała sygnalizatory znajdujące się na wszystkich wlotach na skrzyżowanie. Urządzenia zostaną wymienione na nowe lub przynajmniej naprawione. Powód? Dotychczasowe były bardzo awaryjne i co rusz potrafiły się samoczynnie wyłączać. Mająca potrwać, według zapowiedzi ratusza, dwa dni wymiana sygnalizacji spowodowała jednak w środę spore korki w obrębie skrzyżowania, a także na okolicznych drogach dojazdowych. Często też dochodziło do nieporozumień na krzyżówce między samymi kierowcami próbującymi przejechać przez bardziej niż zwykle zakorkowaną część miasta. Jak dowiedzieliśmy się w środę w ratuszu, sytuacja w rejonie skrzyżowania jest monitorowana na bieżąco, m.in. przez kierowców autobusów i w razie potrzeby istnieje możliwość skierowania w ten rejon miasta policjanta kierującego ruchem. Sygnalizacja ma zostać przywrócona w tym miejscu w piątek.

Portal Swarzedzki swiatla Cieszkowskiego kociol 02
FOTOrts
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Udostępnij na

- Reklama -

Popularne

Aktualny numer

- Reklama -

Mustang rozbity na drzewie podczas jazdy próbnej

22-letni mężczyzna – mimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów i cofniętych uprawnień – zakończył swoją jazdę testową nowiutkim, sportowym Fordem Mustangiem na przydrożnym drzewie. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Kościół w Wierzenicy już bez policyjnej ochrony?

Przez blisko dwa tygodnie kościół w Wierzenicy był strzeżony przez policyjny radiowóz. Zarówno Policja, jak i Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego nadal lakonicznie informują o przyczynach ochrony, nieoficjalnie jednak jest mowa o zagrożeniach i groźbach podpalenia zabytkowej świątyni. To najstarszy zabytek w naszej gminie i jeden z najstarszych kościołów drewnianych w Wielkopolsce.

Ponad 78 tys. kilometrów służby

Ponad 1850 interwencji odnotowała w 2025 r. w swoich notesach swarzędzka Straż Miejska, przejeżdżając w tym czasie ponad 78 tys. km, czyli o ponad 6 tys. więcej niż rok wcześniej.

Ogień obok stacji paliw

W czwartek, 16 kwietnia po godzinie 16 kobylniccy strażacy zostali zadysponowani do pożaru trawy w bezpośrednim sąsiedztwie stacji paliw w Mechowie.