Lider spisał się znakomicie

Date:

- Reklama -

Zespoły rocznika 2006 i 2003 w miniony weekend wzięły udział w turniejach piłkarskich organizowanych przez UKS Szóstka Śrem i Juniora Różanki. Chłopcy rocznika 2003 udali się na turniej do Śremu gdzie w 10 zespołowej stawce spisali się znakomicie zajmując ostatecznie drugie miejsce.

W pierwszym meczu niestety ulegli Skrze Otusz Wielkopolski 1:2 – bramka Jasiu Książkiewicz. To już powoli tradycja, że w pierwszym meczu chłopcy są jacyś ospali. Potem było już tylko lepiej. W kolejnych meczach pokonali: Kopernika Poznań 3:1, bramki strzelili: Stasiu Żuk, Dominik Zaborniak i Jacek Przybylski; Kotwicę Kórnik 2:1 – Książkiewicz i Żuk oraz Szóstkę A Śrem 2:1 – Książkiewicz i Żuk. Zdobyte 9 punktów pozwoliło nam zagrać w finale z Kanią Gostyń. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem i o zwycięstwie decydowały rzuty karne. Niestety trzech naszych strzelców nie popisało się i Kania Gostyń zwyciężyła 1:0. Nasi najmłodsi podopieczni chłopcy rocznika 2006/07 udali się w sobotę do Gorzowa Wielkopolskiego na turniej organizowany przez Juniora Różanki. W turnieju udział wzięło 12 zespołów, m.in. UKS Zielona Góra, Orlik Poznań, UKS Skórzewo, Czwórka Kostrzyn, Wichniarek Poznań. Chłopcy w składzie: Maksymilian Madanowski, Bartosz Socha, Paweł Gilwatowski, Witkor Sęba, Oskar Fornalkiewicz, Filip Sobkowiak, Kajetan Kamiński, Maksymilian Łabęda, Franciszek Kuchciński i Szymon Fraska pojechali pod opieką trenera Arka Piaseckiego. Organizatorzy ze względu na wiek nie prowadzili żadnej klasyfikacji, chodziło o grę i dobrą zabawę. W pierwszym meczu ulegliśmy Błękitnym Owińska 0:4. W kolejnym meczu ulegliśmy „Wichniarkowi” Poznań 0:1. W kolejnym meczu zremisowaliśmy z Czwórką Kostrzyn 0:0. Potem ponownie ulegliśmy 0:1 UKS Zielona Góra. W ostatnim meczu pokonaliśmy UKS Promień Żary 1:0 po bramce Kajetana Kamińskiego. Dla większości chłopców był to pierwszy turniej w życiu, ale z każdym meczem ich gra wyglądała lepiej, czego zwieńczeniem było zwycięstwo w ostatnim spotkaniu.

madan

Udostępnij na

- Reklama -

Popularne

Aktualny numer

- Reklama -

Swarzędz z Międzynarodowym Festiwalem Sztuki Ludowej!

Szykuje się nie lada gratka dla miłośników muzyki ludowej z różnych zakątków świata. 16 sierpnia w Swarzędzu odbędzie się bowiem 19. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Ludowej, podczas którego zaprezentują się zespoły m.in. z Tajwanu, Turcji, Senegalu czy Algierii.

W sobotę rozpoczynają się Dni Swarzędza!

Wielkimi krokami zbliżają się Dni Swarzędza. Impreza rozpocznie się w sobotę, 27 czerwca na polanie przy ul. Strzeleckiej. Podczas największej imprezy plenerowej w Swarzędzu wystąpią: Dawid Kwiatkowski, Małgorzata Ostrowska, zespół Ich Troje, Mała Lady P. oraz Carla Fernandes i DJ Brooklyn Bounce. Nie zabraknie też lokalnych wykonawców, pikniku rodzinnego i pokazu laserowego.

Zderzenie osobówek na Średzkiej

19 maja doszło do groźnego zdarzenia w Zalasewie. Na skrzyżowaniu ulic Średzkiej i Staniewskiego zderzyły się dwa auta.

Ścieżką rowerową aż do Antoninka!

Szykuje się spore udogodnienie dla rowerzystów jeżdżących w kierunku Poznania. Kończąca się na wysokości ul. Świętowidzkiej przy DK92 ścieżka rowerowa zostanie przedłużona do Antoninka.