Pedofil skazany

Date:

- Reklama -

Na 7 lat pozbawienia wolności poznański Sąd skazał 46 – letniego Janusz N. który w styczniu na terenie Swarzędza i Poznania dopuścił się – wobec małoletnich dziewczynek – czynów o charakterze seksualnym. Prokuratura dla pedofila żądała 12 lat.

Ta sprawa w styczniu zbulwersowała i zaniepokoiła swarzędzką opinię publiczną. Przypomnijmy, że 24 stycznia 2012 roku funkcjonariusze swarzędzkiej policji otrzymali informację, że w Szkole Podstawowej nr 5 na os. Mielżyńskiego doszło do bulwersującego zdarzenia. Nieznany mężczyzna w szkolnej toalecie kazał rozebrać małej dziewczynce. Uczennica zaczęła jednak bardzo głośno krzyczeć, co spowodowało, że sprawca wybiegł ze szkoły, uciekając w nieznanym kierunku. Po kilku dniach było już wiadomo, że sprawę swarzędzkiego molestowania można powiązać z podobnymi zdarzeniami, do których doszło w styczniu w Poznaniu. Dzięki powołaniu specjalnej grupy śledczej, policja zatrzymała podejrzanego o czyny mężczyznę. – Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali 46 – latka podejrzanego o seksualne molestowanie dzieci na terenie szkół podstawowych. Zatrzymany mężczyzna dopuścił się trzech przestępstw seksualnych, których ofiarami były dziewczynki w wieku od 7 do 11 lat – wyjaśniał przed kilkoma miesiącami rzecznik wielkopolskiej policji insp. Andrzej Borowiak Wyniki badań śladów kryminalistycznych i biologicznych wskazały, że zatrzymany Janusz N. dopuścił się przestępstw seksualnych wobec małoletnich pokrzywdzonych. Po kilku miesiącach śledztwa i wyjaśniania sprawy, Prokuratura Rejonowa Poznań Wilda skierowała do Sądu akt oskarżenia wobec Janusza N. – Akt oskarżenia dotyczy 7 przestępstw, w 2 przypadkach zarzuty dotyczą doprowadzenia małoletnich poniżej 15 roku życia do poddania się innej czynności seksualnej, w 1 przypadku zarzucono usiłowanie popełnienia takiego przestępstwa. Pozostałe 4 zarzuty dotyczą kradzieży portfela i kierowania gróźb karanych wobec właścicielki mienia i osób zatrzymujących Janusza N. bezpośrednio po dokonaniu kradzieży. Janusz N. przyznał się do popełnienia zarzucanych mu przestępstw – wyjaśniała latem rzecznik Prokuratury Magdalena Mazur – Prus. Co więcej pedofil poinformował policję, że dokonał więcej – niż pierwotnie zakładano – czynów przestępczych na terenie Poznania i Swarzędza. – Zwrócono się z apelem o zgłoszenie się osób pokrzywdzonych działaniem oskarżonego, który pozostał jednak bez odzewu – mówiła rzeczniczka Prokuratury. Nie zebrano jednak więcej materiałów dowodowych potwierdzających słowa sprawcy o większej liczbie dokonanych na terenie Swarzędza i Poznania aktów pedofilii. – Nie postawiono więc większej liczby zarzutów, bo pokrzywdzenie nie zgłosili się. – poinformowała w lipcu Magdalena Mazur – Prus.

Januszowi N. groziła kara 12 lat pozbawienia wolności. W minionym tygodniu poznański Sąd wydał decyzję w tej głośnej sprawie, skazując Janusza N. na 7 lat pozbawienia wolności. Prokurator, który domagał się maksymalnego wyroku dla recydywisty, czyli 12 lat więzienia, zaskarżył już wyrok Sądu.

kt

24 stycznia roku policjanci ze Swarzędza otrzymali informację, że w SP nr 5 doszło próby molestowania. Mężczyzna w szkolnej toalecie kazał rozebrać małe dziewczynce.

– Policjanci niezwłocznie udali się na miejsce zdarzenia, okazało się, że około godz. 10:00 do budynku szkolnego wszedł mężczyzna szczupłej budowy ciała, lat około 40, bez zarostu, znaków szczególnych, ubrany w brązowa kurtkę, granatowe spodnie, z szalem na szyi w ciemne pasy – wyjaśniał w styczniu Karol Łuszczek ze swarzędzkiego Komisariatu przy Grudzińskiego. Kiedy 10 – letnia dziewczynka poszła do toalety, mężczyzną wszedł za nią i kazał jej się rozebrać. Uczennica zaczęła jednak bardzo głośno krzyczeć, co prawdopodobnie spowodowało, że sprawca molestowania wystraszył się i wybiegł ze szkoły, uciekając w nieznanym kierunku.

Udostępnij na

- Reklama -

Popularne

Aktualny numer

- Reklama -

3 naturalne sposoby dbania o zdrowie. Żyj sprawnie!

Troska o zdrowie nie musi oznaczać dużych nakładów finansowych czy skomplikowanych planów treningowych. Wiele działań, które realnie wpływają na lepsze samopoczucie, można wdrożyć samodzielnie i bez specjalnego sprzętu. Poniżej znajdziesz trzy proste, naturalne sposoby wspierania zdrowia, które możesz wprowadzić do swojej codzienności.

Dobrego i bezpiecznego 2026 roku!

I nadszedł nowy rok. Życzymy Państwu by był lepszy niż poprzedni. By nie zabrakło Państwu zdrowia i radości, spokoju i pokoju! By 2026 był rokiem spełniania marzeń!

Los bezdomnych także w naszych rękach

Zima to niezwykle trudny czas dla osób znajdujących się w kryzysie bezdomności. Grozi im bowiem głód i wychłodzenie. Pamiętajmy, że wiele w tym względzie zależy od nas samych.

Swarzędz ma nowe wielkie krzesło!

W Mikołajki przed pawilonem Cechu Stolarzy Swarzędzkich przy ul. Wrzesińskiej uroczyście odsłonięto nowy swarzędzki mebel – wielkie krzesło, które powstało w Zakładzie Stolarskim Grzegorza Zaremby. To już trzeci model krzesła, którego historia sięga 1995 r.