Swarzędzcy lekkoatleci na 6!

Date:

Danuta i Andrzej Kapturscy wywalczyli – na Międzynarodowych Zawodach „Warmia Mazury Senior Games” - sześć medali! Dla swarzędzkiego małżeństwa lekkoatletów był to sprawdzian przez zbliżającymi się Mistrzostwami Europy, które w październiku odbędą się na hiszpańskiej Maderze.

- Reklama -

W dniach 19-21 września w Olsztynie odbyły się Międzynarodowe Zawody “WARMIA MAZURY SENIOR GAMES” dla osób w wieku 50+, które zgromadziły setki uczestników. Zawody odbyły się w pięciu konkurencjach: tenis stołowy, lekkoatletyka, piłka siatkowa, brydż i pływanie. W sobotę i niedzielę przy pięknej, słonecznej pogodzie rywalizowali lekkoatleci. Reprezentanci Mastersów Unii Swarzędz Danuta i Andrzej Kapturscy – po dwudniowej rywalizacji – wywalczyli łącznie sześć medali. Pani Danuta zdobyło złoto w rzucie młotem, dwa srebrne medale w rzucie oszczepem i pchnięciu kulą oraz brąz w rzucie ciężarkiem. Natomiast Pan Andrzej wywalczył dwa srebrne krążki: w rzucie młotem i rzucie ciężarkiem. – Był to nasz sprawdzian przed Mistrzostwami Europy, które w dniach 8-19 października odbędą się na Maderze i w  których oczywiście  weźmiemy udział – zapowiada Danuta Kapturska.

Udostępnij na

- Reklama -

Popularne

Aktualny numer

- Reklama -

Swarzędzcy biegacze też wsparli WOŚP!

Kwotę ponad 25 tys. zł zebrano podczas XI Swarzędzkiego Biegu WOŚP, w którym 5-kilometrowy odcinek pokonało kilkuset biegaczy. Odbył się także marsz nordic walking i biegi dziecięce.

Kujawa ze srebrem Mistrzostw Polski!

Zdobyciem srebrnego medalu rozpoczął nowy sezon sportowy swarzędzki kanadyjkarz, Piotr Kujawa.

Nie ma już miejsc w Swarzędzkim Biegu WOŚP!

W ciągu zaledwie kilku dni, wszystkie miejsca w XI Swarzędzkim Biegu WOŚP - który 25 stycznia wystartuje w Swarzędzu - zostały zajęte.

W Swarzędzu powalczą o Klubowy Puchar Europy!

Już 20–22 lutego Swarzędz stanie się stolicą kobiecego hokeja i miejscem rozgrywek o Klubowy Puchar Europy! Do naszej gminy przyjadą topowe europejskie drużyny; Polskę będzie reprezentował mistrz kraju, czyli nasz swarzędzki Swarek! To niezwykle prestiżowe wydarzenie zarówno dla Swarzędza, jak i dla swarzędzkiego klubu.