Dachował w Karłowicach

Date:

9 listopada na drodze z Karłowic do Tuczna doszło do dachowania samochodu osobowego. Kierowca nie wymagał – na szczęście – transportu do szpitala.

- Reklama -

W poprzednią sobotę, kilkanaście minut przed godziną 10:00 strażacy z Kobylnicy zostali wezwani do zdarzenia na drodze między Karłowicami a Tucznem. – Kobylniccy strażacy po dotarciu na miejsce zastali samochód osobowy leżący kilkadziesiąt metrów od drogi na pobliskim polu. Samochodem podróżował tylko kierowca, który przy pomocy świadków zdarzenia opuścił pojazd przed przybyciem strażaków – relacjonuje Tomasz Tomaszewski, naczelnik OSP Kobylnica. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzielili pomocy przedmedycznej osobie poszkodowanej oraz kierowali ruchem. Po przybyciu na miejsce zespołu ratownictwa medycznego, poszkodowany kierowca trafił pod opiekę ratowników. Obrażenia jakich doznał kierowca nie wymagały jednak transportu do szpitala. Na miejsce zdarzenia przybyli także policjanci, którzy wyjaśniają okoliczności kolizji.

dachowanie 2

Udostępnij na

- Reklama -

Popularne

Aktualny numer

- Reklama -

To jednak nie czad

W minionym tygodniu kobylniccy strażacy zostali zadysponowani do Gruszczyna, gdzie zachodziła obawa, że w jednym z domów ulatnia się czad.

Swarzędzcy strażacy z nowymi władzami

Swarzędzcy druhowie dokonali wyboru władz na kolejną kadencję. Nowym prezesem swarzędzkiej OSP został Kamil Adamski, a naczelnikiem strażaków – ponownie - Robert Walkowiak.

Groźnie na krajówce

Do groźnego wypadku z udziałem osobówek doszło w czwartek, 22 stycznia na trasie krajowej nr 92 w Jasinie. W wyniku zderzenia jedna osoba została ranna i z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Ewakuacja w Gruszczynie!

W niedzielę, 18 stycznia kobylniccy strażacy interweniowali na tzw. os. Muzyków w Gruszczynie, gdzie w budynku wielorodzinnym ulatniał się gaz. Sześć osób ewakuowało się na zewnątrz przed przyjazdem służb.