Potrącenie pieszego na Średzkiej

Date:

W minioną sobotę na ul. Średzkiej w Paczkowie auto potrąciło pieszego. Młody mężczyzna z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

- Reklama -

W minioną sobotę, w godzinach popołudniowych w Paczkowie doszło do groźnego wypadku.  – Po godzinie 17:00 na ul. Średzkiej doszło do poważnego zdarzenia. Mężczyzna, który wysiadł z autobusu prawdopodobnie nie zachował należytej ostrożności i został potrącony przez jadące auto – wyjaśnia Tobiasz Baranicz z OSP Swarzędz. Natychmiast na miejsce działań zadysponowano zastęp straży pożarnej z jednostki OSP Swarzędz, a także Zespół Ratownictwa Medycznego oraz śmigłowiec z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. – Poszkodowany mężczyzna został zabrany przez medyków do szpitala – dodaje Tobiasz Baranicz. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz lądowisko śmigłowca LPRu. Na miejsce wypadku zadysponowano także dwa patrole Policji, które prowadziły czynności wyjaśniające przyczyny powstania całej sytuacji. Akcja ratownicza zakończyła się po dwóch godzinach.

Udostępnij na

- Reklama -

Popularne

Aktualny numer

- Reklama -

Jedni z najbardziej zapracowanych w powiecie poznańskim!

252 wyjazdy do działań ratowniczo-gaśniczych odnotowali w minionym roku strażacy z Kobylnicy. To aż o 94 wyjazdy więcej niż w roku 2024. - To był bardzo pracowity rok - mówi Tomasz Tomaszewski, naczelnik OSP Kobylnica. W całym powiecie poznańskim tylko dwie jednostki w tym czasie odnotowały więcej wyjazdów niż druhowie z Kobylnicy!

Ciężarówka w Zalasewie uszkodziła dwa budynki!

Do bardzo groźnej kolizji doszło 26 stycznia w nocy na ul. Kórnickiej, gdzie samochód ciężarowy z naczepą wpadł w poślizg i uszkodził dwa budynki, taranując dodatkowo zaparkowane obok auto i znak drogowy. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

To jednak nie czad

W minionym tygodniu kobylniccy strażacy zostali zadysponowani do Gruszczyna, gdzie zachodziła obawa, że w jednym z domów ulatnia się czad.

Swarzędzcy strażacy z nowymi władzami

Swarzędzcy druhowie dokonali wyboru władz na kolejną kadencję. Nowym prezesem swarzędzkiej OSP został Kamil Adamski, a naczelnikiem strażaków – ponownie - Robert Walkowiak.