Spłonął warsztat i lakiernia

Date:

Siedem zastępów straży pożarnej gasiło – w minioną sobotę - groźny pożar warsztatu stolarskiego i lakierni w Bogucinie, przy ul. Wrzosowej. Mimo szybkiej akcji gaśniczej pomieszczenia doszczętnie spłonęły, strażakom udało się jednak obronić przed ogniem budynek mieszkalny. Jedna osoba została lekko ranna.

- Reklama -

W sobotę, 30 lipca, kilka minut po godzinie 12:00 strażacy z Kobylnicy zostali zadysponowani do Bogucina, gdzie przy ul. Wrzosowej doszło do pożaru warsztatu. – Po przybyciu na miejsce ustalono, że parterowy budynek, w którym znajdował się warsztat stolarski oraz lakiernia był objęty cały ogniem. Palący się warsztat znajdował się w bezpośrednim sąsiedztwie budynku mieszkalnego. Strażacy zabezpieczeni w aparaty ochrony dróg oddechowych natychmiast podjęli działania ratownicze, starając się ochronić przed ogniem budynek mieszkalny – relacjonuje Tomasz Tomaszewski, naczelnik OSP Kobylnica. Na miejsce wezwano kolejne zastępy strażaków. – W pierwszej fazie działania gaśnicze były prowadzone tylko i wyłącznie z zewnątrz budynku, ponieważ wewnątrz pomieszczenia – w wyniku intensywnego spalania pojemników z substancjami łatwopalnymi – panowała ekstremalnie wysoka temperatura, co uniemożliwiało wejście strażaków do środka – wyjaśnia szef kobylnickich strażaków. Po przybyciu kolejnych zastępów strażakom udało się opanować ogień, a następnie całkowicie go ugasić. Po ugaszeniu strażacy rozpoczęli dogaszanie oraz sprawdzanie pomieszczeń kamerą termowizyjną. W wyniku pożaru jedna osoba została poszkodowana. – Obrażenia zostały opatrzone na miejscu i nie było konieczności transportu do szpitala – dodaje Tomasz Tomaszewski. Budynek warsztatowy uległ całkowitemu spaleniu, natomiast budynek mieszkalny udało się ochronić przed ogniem. W akcji gaśniczej brali udział strażacy z Kobylnicy, Swarzędza oraz JRG-3 i JRG-1 z Poznania.

pozar 2
pozar 3

Udostępnij na

- Reklama -

Popularne

Aktualny numer

- Reklama -

Paka od swarzędzkiego strażaka dla dzieci w szpitalach!

Swarzędzcy strażacy organizują zbiórkę zabawek dla dzieci i młodzieży, którzy podczas zbliżających się świąt Bożego Narodzenia pozostaną w szpitalach.

Pożar auta na Poznańskiej

Dwa zastępy straży pożarnej ze Swarzędza zostały zadysponowane 25 lipca do Jasina, gdzie w myjni przy ul. Poznańskiej doszło do pożaru auta.

Jeżyk uwolniony

Do zaplątanego w siatkę jeżyka zostali wezwani w minioną niedzielę kobylniccy strażacy.

Hala w Kobylnicy w ogniu!

25 zastępów straży pożarnej gasiło dzisiaj w nocy pożar hali magazynowo – produkcyjnej, do której doszło w Kobylnicy przy ul. Poznańskiej. Obiekt niemal doszczętnie spłonął. Na szczęście nikt nie został poszkodowany.