Juniorki młodsze z Mistrzostwem Polski!

Date:

Juniorki młodsze Swarka pokazały moc i zdobyły złote medale Halowych Mistrzostw Polski. Wygrały wszystkie mecze sezonu, dając w finale pokaz znakomitej gry.

- Reklama -

W niedzielę, 27 lutego w Poznaniu odbył się turniej finałowy Halowych Mistrzostw Polski juniorek młodszych. Oba mecze półfinałowe rozstrzygnęły się na korzyść wielkopolskich drużyn. Najpierw Swarek wygrał z Orientem II Łozina aż 18:0, a AZS Politechnika Poznańska pokonała KKS Kolejarz Gliwice 7:1.  Mecz finałowy wzbudził ogromne zainteresowanie publiczności. Hala POSiR wypełniła się „do ostatniego miejsca”. Przy ogromnej wrzawie swarzędzanki i poznanianki toczyły bardzo zacięty bój, który po pierwszej połowie pozostawał nierozstrzygnięty. Wynik 2:2 i znakomity poziom gry zapowiadały dalsze emocje. W trzeciej kwarcie zawodniczki Swarka „przełamały” rywalki, strzeliły trzy gole. Czwarta kwarta przyniosła kolejne bramki i ostatecznie mecz zakończył się wygraną 8:2. Decydujące dla wyniku okazało się znakomite przygotowanie fizyczne zawodniczek Swarka, które wytrzymały „mordercze” tempo gry. Nie bez znaczenia była też bardzo silna „ławka rezerwowych”, którą dysponowała trener Oriana Bratkowska. Ciekawostką statystyczną jest, że w kategorii juniorek młodszych Swarek zdobył tytuł Mistrza Polski po raz trzeci z rzędu!

Portal Swarzedzki Juniorki mlodsze 2

Skład zespołu Swarka: Zuzanna Szymkiewicz, Amelia Kujawa, Dominika Bucher, Dagmara Czerniak, Zofia Chudzyńska, Natalia Bucher, Julia Rymer, Oliwia Tujdowska, Jagoda Arciszewska, Anna Solnica, Weronika Piguła, Marcelina Zastawna. Trener: Oriana Bratkowska, kierownik: Dawid Kujawa.

Udostępnij na

- Reklama -

Popularne

Aktualny numer

- Reklama -

W Swarzędzu powalczą o Klubowy Puchar Europy!

Już 20–22 lutego Swarzędz stanie się stolicą kobiecego hokeja i miejscem rozgrywek o Klubowy Puchar Europy! Do naszej gminy przyjadą topowe europejskie drużyny; Polskę będzie reprezentował mistrz kraju, czyli nasz swarzędzki Swarek! To niezwykle prestiżowe wydarzenie zarówno dla Swarzędza, jak i dla swarzędzkiego klubu.

Swarek tuż za podium!

Od 14 do 16 listopada w Cieszynie odbywał się Międzynarodowy Turniej Halowy CN CUP w hokeju, gdzie rywalizowali hokeiści z Polski, Austrii i Ukrainy. Bardzo dobry występ zaliczyła drużyna juniorów swarzędzkiego Swarka.

Historyczny debiut hokeistów swarzędzkiego Swarka w 1 lidze seniorów!

Swarek Swarzędz po raz pierwszy w historii klubu zadebiutował w rozgrywkach 1 ligi seniorów – i zrobił to w bardzo dobrym stylu.

Młodzicy swarzędzkiego Swarka wicemistrzami Polski!

W niedzielę, 28 września w Gąsawie odbył się finałowy turniej Mistrzostw Polski Młodzików i Młodziczek w hokeju na trawie, który dostarczył wielu emocji zarówno zawodnikom, jak i kibicom. Zawodnicy Swarka spisali się znakomicie – chłopcy sięgnęli po srebrny medal i tytuł wicemistrzów Polski, a młodziczki zajęły czwarte miejsce.