Lider Swarzędz gromi w lidze!

Date:

Seniorzy zaaplikowali 7 bramek Sucharom Suchy Las. Juniorzy wygrali na trudnym terenie w Wągrowcu.

- Reklama -

Lider Swarzędz wyraźnie się rozkręca. Kilka dni po pucharowym zwycięstwie w Trzemesznie czarno-czerwoni pojechali do Suchego Lasu na mecz ligi okręgowej. Już po pół godzinie prowadzili z Sucharami dwoma golami, a w drugiej odsłonie dodali do tego 5 kolejnych trafień, osiągając tym samym najwyższy rozmiar zwycięstwa w tym sezonie grupy 2. Trzy bramki zdobył Jakubek, trafili też Ciesielski, Vogel, Stępniak i Zaborniak.

Od minimalnej porażki z Piastem Kobylnica na otwarcie sezonu Lider wygrywa kolejne mecze w lidze i pokonał już też dwóch rywali w Pucharze Polski. Przez najbliższe dwa tygodnie czarno-czerwoni będą grali co 3-4 dni. Zaczną od wyjazdu do Objezierza na mecz z Orkanem w środę, 2 września. Lider mimo zaległego spotkania plasuje się w górnej części tabeli, na której czele są inne zespoły gminy Swarzędz – Meblorz i Piast Kobylnica.

Liga okręgowa: Suchary Suchy Las – Lider Swarzędz 0:7 (0:2)Bramki: Jakubek 3, Ciesielski, Vogel, Stępniak, Zaborniak.

Skład Lidera: Raczek (Mortka), Korcz (Zboralski), Maćkowiak, Ciesielski, Zaborniak, Rybarczyk (Vogel), Marzec (Koralewski), Jędraszyk, Kowalski (Zbierski), Stępniak, Jakubek; trener Maciej Rybicki

Duże powodu do radości mają także juniorzy Lidera, którzy wygrali w Wągrowcu z Nielbą, choć na przerwę schodzili przegrywając. Wynik dość szybko otworzył Vogel, ale gospodarze w końcówce pierwszej połowy dwukrotnie trafili. Druga część meczu to popis Kowalewskiego, który ustrzelił dublet. Wynik zamknął Koralewski pewnie wykorzystując rzut karny.Za tydzień juniorzy jadą na mecz z AP Oborniki.

Liga wojewódzka juniorów starszych: Nielba Wągrowiec – Lider Swarzędz 2:4 (2:1)Bramki dla Lidera: Kowalewski 2, Vogel, Koralewski. Skład Lidera: Jóźwiak, Lewandowski Ż, Owczarek, Maciejewski, Zieliński, Koralewski Ż, Rybarczyk Ż, Vogel, Kowalewski (Czechowski), Pogorzelec, Książkiewicz oraz Strugalski i Chruścicki; trener Maciej Rybicki

Sezon zaczęli również juniorzy młodsi Lidera. I zaczęli od zwycięstwa. W starciu z Victorią Wysogotowo w pierwszej połowie dwa rzuty karne wykorzystał Michalski. W ostatnim kwadransie goście doprowadzili do wyrównania. Czarno-czerwoni walczyli do końca i w doliczonym już czasie rzut rożny Kochanowskiego na bramkę zamienił Skibiński.

Liga okręgowa juniorów młodszych: Lider Swarzędz – Victoria Wysogotowo 3:2 (2:0)Bramki dla Lidera: Michalski 2, Skibinski. Skład Lidera: Fornalkiewicz, Prosianowski, A.Lipski (Malinowski), K.Lipski, Woźniak, Stachowiak, Michalski Ż (Kochanowski), Socha (Fraska), Jankowiak Ż, Adamczyk, Mazurkiewicz (Skibiński); trener Łukasz Kubzdyl

Udostępnij na

- Reklama -

Popularne

Aktualny numer

- Reklama -

Meblorz Swarzędz po raz kolejny charytatywnie

Klub Meblorz Swarzędz organizuje w sobotę, 13 grudnia IV Turniej Piłkarski – Memoriał Artura Olejniczaka. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na odbudowę spalonej we wrześniu stolarni w Zalasewie.

Damian Ludwiczak nowym trenerem Unii Swarzędz!

Znamy nazwisko nowego szkoleniowca Unii Swarzędz. To Damian Ludwiczak, który jako zawodnik reprezentował Wartę Poznań i Unię Swarzędz; był też trenerem Meblorza Swarzędz.

W Unii Swarzędz znowu wymiana trenera!

Po zaledwie czterech spotkaniach i zdobyciu jednego punktu, Unia Swarzędz chce ponownie zmienić trenera. - Zakończyliśmy współpracę z trenerem Grzegorzem Dziubką za porozumieniem stron – podkreślają działacze Unii Swarzędz w oficjalnym komunikacie klubu. Nazwisko nowego szkoleniowca Unitów nie jest na razie znane.

Derby gminy w Pucharze!

Unia Swarzędz i Piast Kobylnica poznały swoich rywali w 1/16 Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Szykują się nam derby gminy!